Devlet Bahçeli: "Anayasa Mahkemesi'nin de Kapanması Artık Ertelenemez Bir Hedef Olmalıdır"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   miller
   Daha neler göreceğiz demeden önce bir daha düşünün. Anayasa Mahkemesi neden kapanıyor başkanım? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılması için hazırlanan iddianameyi iade eden Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki gösterdi. Bahçeli, "HDP'nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi'nin de kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesinin HDP'nin kapatılması istemli iddianameyi iadesine ilişkin, "Anayasa Mahkemesinin iade kararı milli vicdanda hükümsüzdür, Türkiye'nin varoluş haklarına sadece usul açısından değil, esastan da ileri düzeyde zarar vermiştir." değerlendirmesinde bulundu. Enteresan ya.
   https://tr.euronews.com/2021/03/31/mhp-genel-baskan-bahceli-hdp-iddianamesini-iade-eden-anayasa-mahkemesi-nin-kapat-lmas-n-is
   Kaynak
    veritas-vos-liberabit
    Daha yenimi aklına geldi. Fetocular tasfiye edilmiş olsun olmasın. AYM hukuksuzlukla dolu zaten. Ergenekon da olanları ne çabuk unuttunuz. 3 4 Fetocu tutuklandı bitti gitti değil mi.
     badideasensei
     AYM nin kapanması değil de birilerinin altından koltuklarının alınması gerekir. Anayasa mahkemesi düzgün kararlar veriyor olsaydı bu ülke şu an böyle olmazdı. Bahçeli ya da herhangi bir siyasetçiyi vs yargılayacak en üst mahkeme, Anayasa mahkemesinden vazgeçmek ya da kapanmasını dile getirmek dahi korku belirtisidir. AYM düzgün kararlar vermediği için sakin olsun bence ona bir şey olmaz.
      berat_albayrak_
      E bide yatırıp s...
       moon_night
       kapak fotoğrafını her seferinde trump olarak görüom...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.