Dertlerden Arınmış Sanal Ortama mı Kandık Yoksa Gerçekten Birbiriyle Uyuşan, Birbirini Beğenen İnsanlarla mı Karşılaştık?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Birbirinin içini aklını kalbini görüntüsünü karakterini beğenen, yoksa sahte, dünyadan ayrılmış, bi an insanın kendisini kaptırdığı bir takım duygular heves miydi. Sanal bir ortam. Dünyanın pisliğinden kaçıp biraz daha rahat olmaktı, bir şeyler öğrenmek zararsız ortamda bir şeyler danışmak muhabbet edip keyifli vakit geçirmekti belki Belki birincisi, belki ikincisi, belki ikisi birden Kim bilir ? Burda da herkesin bir amacı niyeti vardı ama ne yazıkki. Kimi çok masumdu kimi o kdr masum değildi. Biri bir şeyler için diğeri başka bir şey için ötekisi bambaşka bir niyetle buradaydı bunlar kendisini uzun vadede belli eder olmuştu. Sonda üzüleceksek gülmenin anlamı gerekliliği var mıydı? Dertlerden arınmış sanal ortamda bile iş dönüp dolaşıp dar alanlara mı giriyordu? Öğrendiğin sana katan bir şeyleride olabilir ama temas kurduğuna sevindiğin insanlar? İyiki onu tanımışım hala böyle insanlar var. Çevremde yok ama orada bir yerde bana benzeyen insanlar var mı dedik ? Kimi farklı evrelerdemiydi ? Kimi yardımcı olmak isterken aptallık mı ediyordu? Kimisinin yardıma ihtiyacı yoktu gayet iyi yapıyordu belki. Kimisi yardım edilemez haldeydi belki, boşunaydı iletişim? Kimi daha baştaydı kimi ortada kimi sonlarda belki? Belki başta diye bize zarar verdi. Belki daha baştayız diye zarar gördük belki. Belki faydalı kullandık belki yanlış kullandık burayı.
    me_out_bye
    Biz çok severken onlar bizle alay mı ediyordu? Onlar severken biz çok ayıp mı ettik. Sanalda bile kalpler mi kırıldı? Kimi sevgisini kimi muhabbetini kimi çirkefliğini mi yansıttı buraya. Kim bilir. Ama nasılsa hepsi son buluyor. 🤔 Kimler neler yaptı kime ne yaptı hepsi bitti. Bir okul bahçesi gibi arkadan gelenler aynı filmi devam ettiriyor. Belki burda belki başka yerde Belki kiminin filmi güzel bitti Belki kimi şu ortamda bile incindi. Hayat 🤔🤷🏻‍♂️
     who-am-i
     Uzun zaman dır kullanıyorum bıraktığım zamanlarda oldu arada bir girerdim yine çok güzel insanlar tanıdım çok güzel bir ortamı vardı buranın hala sevdiğim bi kaç insan var burası bana hep diğer sosyal medya platformların dan farklı gelmiştir burada belirli insanlar var ve sanki onların kendine ait dünyası var sanki onlar kırsalar üzmüş olsalar bile birbirlerini üzüyorlar yine birbirleriyle mutlu oluyorlar.
      who-am-i
      Ya da burda benim için özel olan insanlar var bazen onların konuşmalarını okuyorum falan işte.
       fairytale-
       Kafamın içinde dönen düşünceleri, ritmi bozuk atan kalbimi, anlam veremediğim rüyalarımı, artık saymaya bile takatimin kalmadığı dertlerimin içimde patlayacak dereceye gelmesini hissettiğim an hayatımı yabancı birine anlatıp içimi dökmek istedim. O ortam burası oldu. Evet çok yargılandım ama buna ihtiyacim vardı.
        gregory_
        neren geldi simdi bunlar aklina bin tane sey gecti kafamdan, sanirim ben bi kalp kirdim ama tanidigim herkes bana çok iyi oldu, degisik bi yer elli kere birakmaya karar verip elli kere döndüm geri.
         eski_bi_tanidik
         O kadar etrafımızdaki sahte şeylerden sonra. Gercek bir yazı. Güzel bi yazı.
          mrsnl33
          Buraya gelme sebebim, biraz kafa dağıtmak içindi sadece. Aradan tam bir yıl, beş gün geçti ve iyi ki de gelmişim diyorum şimdi. Herkesle çok kolay diyalog kuramasam da, burda çok değerli insanlar tanıdığımı düşünüyorum. Inşallah, uzun süre daha buralarda olurum...
           turuncu_sapka
           ben burayı çok sevdim hem eğleniyorum hem de öğreniyorum ve diğer platformlardan daha farklı olduğunu düşünüyorum çünkü burada kendimi rahatça ifade ediyorum.
            thetalentedmrripley
            Allah beni yaratırken biraz eğlenmek istemiş sanırım. Ben buna ciddi bir duruş, ciddi çevre, ciddi iş ortamı, ciddi bir görünüş vereyim içine de ciddiyet sevmeyen, şaklaban bir ruh koyayım demiş. Buraya da hayatın tüm o ciddiyetinden kaçıp arada boş yapmak için geldim, ne birileriyle sohbet edeyim ne de arkadaş edineyim gibi gayelerim vardı. Tek amacım uzay boşluğuna doğru saçmalamaktı. Ama zaman içerisinde öyle güzel insanlar tanıdım, öyle güzel arkadaşlıklar edindim ki hepsi bende bir iz bıraktı ve bana çok şey kattı. Ve bu arkadaşlıklar sanal olarak ifade edilemeyecek kadar gerçek. Hepsiyle de en azından bir fincan kahve içip güleceğiz diye ağzımızdaki kahveyi püskürtecegimiz bir gün olacak mutlaka.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.