19
9.1.2021
Ders Çalışırken Odaklanma Sorunu Yaşamamak İçin Ne Yapmam Gerek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cannnnnn
   Konuya odaklanamıyorum sürekli aklım başka yerde
    otabokolog
    ders çalışmayabilirsin
     eski_bi_tanidik
     Ben ders çalışamıyorum bataklık gibi geliyo bana 😭
      amakafamiznasiguzeel
      Dio'ya girmeyerek başlayabilirsin. Hayvan gibi bağımlılık yapıyor.
       benita
       Sabahları ders çalışmak çok verimli oluyor deneyebilirsin. Bir de kendine amaçlar koy mesela 1 saat çalıştıktan sonra kendine çikolata ısmarla
        tsukyomi
        Oyun müzikleri oyuncunun oyuna odaklanması için yapılır. Ders çalışırken mutlaka açık olsun. Bende işe yarıyordu, çalışırken bile işe yarıyor.
         tiroyitbezi
         Telefonu ortadan ikiye ayırmak suretiyle yok ederek .
          mrs_furby
          Kitap oku. Üzerinde yoğunlaşmaya çalış, zorlansan da bırakma. bir süre sonra alışkanlık olur ve derslerinde de aynı performansı sergilersin.
           palmiye
           Kendine bir amaç belirle ve kendini motive et, yattığın ya da oyun oynadığın bir ortam varsa buralardan uzaklaş, kendine ders çalışma ortamı hazırla, her kesin bir verimli olduğu saat dilimi vardır kimisi gececi kimi gündüzdür sen kendini bilirsin. Bu saat dilimlerinde konu çalışmaya özen göster. Dikkatin dağıldığı zamanlar kendini olmak istediğin meslekte hayal et bu odaklanmani ve uyanık kalmanı sağlayacaktır. Hedefine kitlen.
            ceviz-agaci
            Hazır olduğunda çalış istemezsen olmaz
             diocubacito
             Kitap oku hemen gidiyor
              ladyfierce
              Şahsen ben 8 11 ve 12. sınıflarda telefonumu kullanmadım dershane etüt veya arkadaşlarla dışarı çıkma zamanlarında iletişim için tuşlu telefon aldım. Sanada tavsiye ederim. Birde kendine kısa hedefler koyman konsantre sorununu büyük ölçüde çözecektir. Örneğin 5 konu var diyelim beşini birden bitirmeye odaklanırsan kafan çabuk yorulur birer birer ilerle hepsinin sonunda birde ufak ödüller ver kendine, ne seviyorsan. Faydasını göreceksin.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.