Depresyona Giren Kişiye Söylenmemesi Gerekenler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   İnsanlara morali bozuk olduğunda ya da depresyona girdiğinde etrafındaki insanlar sürekli olarak tavsiye verirler. Her zaman ne tavsiye vermemiz gerektiğini konuşuyoruz. Bu sefer de nasıl tavsiye vermemiz gerektiğini konuşalım. Moral bozukluğunu geçtim ama depresyon psikolojik bir bozukluk. Aslında en etkili yönetimi terapi almak tabii ama maalesef böyle imkanlarımız olmuyor. İnsanlar depresyona giren insanlara sürekli olarak hayat devam ediyor, biraz olumlu bakmaya çalış ya da kafayı takma diyorlar. Ya zaten kafaya takmasam ya da olumlu bakabilsem bakmaz mıyım ben? Anlamıyorum. Yani bence bu tarz tavsiyeler insanları daha fazla örselemekten ve karşı taraftaki kişiden uzaklaşmasına sebep olmaktan başka bir şeye yaramıyor.
    nobodyy1
    Söylemekten çok dinlemek gerekir bazen. Derdi anlamak gerekir. Kendini onun yerine koymak, hak vermek gerekir. O "yalnızım, mutsuzum" deyince yanında olmak gerekir. Oysa bütün piskologlar bunu yap, onu yap diyolar. Niye bu kadar depresif iyileşmiyor dünyada? Tavsiye vermekten çok bir şeyler yapmaya çalışın, daha çok işe yarar. Nerden mi biliyorum? Tecrübe.
     absurdizm
     Bakınız bir olay anlatayım Geçenlerde moralim çok bozuktu belki biliyorsunuzdur. Yataktan çıkmayıp hiçbir şey yemiyordum. Annem kızdı bana. Böyle şey mi olurmuş. Bir derdim varsa çözmem gerekiyormuş. Yani depresyondaki bir insana ne derdin varsa çöz artık denilmez.
      mevsimlerdensnbahar61
      Kendi açımdan hiç bir şey çünkü böyleyim kabul eder bu sürece göre yaşarım ama hayatımdaki bir insan bu durumdaysa söylemden çok yanında olmaya çalışırım çünkü böyle zamanlarda insan daha çok yanında yöresinde birini arıyor
       mehmet_08
       Dinliyorum
        hassasterazi
        Sigarayı bırak denilmemeli
         gulfemkaya
         Senden daha kötü durumda olanlar da var üzülme
          handeyakar07
          Depresyona girdiyse benimle de konuşmaz bence
           keladam
           intihar edicek olsan etmiştin, bi bok yapamazsın sen
            dr.rock
            ruh hastası deli misin adamı hasta etme gerzekli beyinsiz denmemeli yoksa daa kötü hisseder günahtır (Günah kodu: #Günah675gggX)
             patronicee
             '' Ağlama'' dememek gerekir. Bırakın ağlasın, bağırsın, haykırsın hatta. Başka türlü dışa vurdum, rahatlama gerçekleşemez çünkü.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.