Depremi Önceden Haber Veren Teknoloji
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mehmet_08
   yoktur diye ilk tanımı girmek yasak ama maalesef böyle bir teknoloji yok. japonya'da sanırım 2 ve ya 3 dakika önce depremi tespit eden ve deprem uyarı sistemlerini devreye sokan bir teknoloji var. bunu dışında da şu tarihte şurada deprem olacak diyen her tür söylem , eylem , bilgi yalan. karıncalar yuvalarını terk ediyormuş, köpekler ulumaya başlıyormuş gibi şeyler teknoloji ise eyvallah. belki de bunların üzerine bir teknoloji kurulması üzerine düşünmesi lazım insanlığın.
    redblack
    Sismik hareketlenmeyi önceden tespit edebilen bir canlı var mı bilmiyorum, teknolojik gelişmelerde insanlarin doğayı taklit ettikleri oldu. Oyle bir canli varsa buyursunlar taklit etsinler.
     handeyakar07
     Yaşadığım yerde deprem olmadan 1 gün önce ciddi bir şekilde libido düşüşü yaşıyorum ve öyle anlıyorum.
      benita
      Bu beklenen bir depremmiş, ama tabii zamanı kimse bilemezdi. Hep söylendiği gibi köpekler ulumadı ya da ‘deprem havası’ yoktu havada. Bir anda oluverdi. Bunu önceden bilecek teknoloji yerine varolan sistemin değişerek olabildiğince sağlam binalar yapılsa, denetimler olsa bu kadar can yanmaz. Adam kolonları kesip dükkan yapmış bunu hangi teknoloji kurtarabilir?
       edosssari
       yapsa yapsa Japonlar yapar biz teknolojiyi daha verimli kullanıyoruz çünkü(!)
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.