Deprem Çantan Var mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Özellikle İstanbul’da yaşayanlar deprem korkusunu biliyorlar. Olası bir depremin en temel hazırlığı deprem çantası. İlkokuldan bugüne öğretiliyor ama ne yazık ki birçoğumuzun evinde deprem çantası yok. Deprem çantalarının belirli periyotlarla yeniden düzenlenmesi gerektiğini bile unutuyoruz. Dürüst ol, senin evinde deprem çantan var mı?
    duru_
    ailemin amaan boşver ne yapıcaz öyle şey tavırları yüzünden yok ve az önce deprem oldu hala titriyorum korkuyorlar ama yapmıyorlar veya almıyorlar gerek yok diye ne yapıcam ben
     plazacalisani
     Hep istemişimdir ama ailemin sülalasi rahat olduğu için yapmadık
      sedefartuny
      Yok valla, hazır olanlar çok astronomik rakamlara satılıyor. Bir günü feda edip hazırlamakta fayda var. Çok önemli.
       duru_
       Ve sakaryada yaşıyorum =)
        kisi
        En önemlisi evin yıkılması ihtimaline karşı hayat üçgeni oluşturabileceğiniz bir yerinizin olması. Asıl önceliği buna vermeniz daha doğru sanırım. Not: Uzman değilim. Uzmanına danışmadan dediklerimi doğru kabul etmeyiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.
         ufukdiyo
         Var. İçinde su, konserve, uyku tulumu, kışlık tek kıyafet, radyo, el feneri, powerbank, pil, termal battaniye vs var. Sırtıma alıp koşmam neredeyse imkansız. Çok ağır. Deprem sallantısı, panik ve ağırlığıyla direkt yere düşürür.
          daisyyy
          Bizim buralar deprem bölgesi değil diye hiç öyle kaygılarımız yok ama tabii doğru bir şey olmayabilir.
           matruskaa
           Son dakika deprem haberleri esnasında hepimizin aklına geliyor. Mutlaka hazirlayalım diyoruz. Ama bir kaç güne hemen unutuyoruz. Bizim evde durum bu.
            peripedia
            Çok acı ama yok. Neden yok? Hiçbir fikrim yok. Dediğin gibi ilkokulda öneminden bahsederlerdi hocamız. O günlerde hazırlamıştım bir tane. İçine de sevdiğim tüm abur cuburlarımı koymuştum.
             detokssuyu
             Maalesef yok, hazırlamayı planlıyorum ama birçok temel malzemeyi edinmem lazım. O yüzden hazır deprem kitlerinden almayı planlıyorum. Aklımıza gelmeyecek ama ihtiyacımız olabilecek her ürün mevcut oluyor onların içinde.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.