Deprem Çantan Var Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Özellikle İstanbul’da yaşayanlar deprem korkusunu biliyorlar. Olası bir depremin en temel hazırlığı deprem çantası. İlkokuldan bugüne öğretiliyor ama ne yazık ki birçoğumuzun evinde deprem çantası yok. Deprem çantalarının belirli periyotlarla yeniden düzenlenmesi gerektiğini bile unutuyoruz. Dürüst ol, senin evinde deprem çantan var mı?
    plazacalisani
    Hep istemişimdir ama ailemin sülalasi rahat olduğu için yapmadık
     ufukdiyo
     Var. İçinde su, konserve, uyku tulumu, kışlık tek kıyafet, radyo, el feneri, powerbank, pil, termal battaniye vs var. Sırtıma alıp koşmam neredeyse imkansız. Çok ağır. Deprem sallantısı, panik ve ağırlığıyla direkt yere düşürür.
      sedefartuny
      Yok valla, hazır olanlar çok astronomik rakamlara satılıyor. Bir günü feda edip hazırlamakta fayda var. Çok önemli.
       daisyyy
       Bizim buralar deprem bölgesi değil diye hiç öyle kaygılarımız yok ama tabii doğru bir şey olmayabilir.
        matruskaa
        Son dakika deprem haberleri esnasında hepimizin aklına geliyor. Mutlaka hazirlayalım diyoruz. Ama bir kaç güne hemen unutuyoruz. Bizim evde durum bu.
         peripedia
         Çok acı ama yok. Neden yok? Hiçbir fikrim yok. Dediğin gibi ilkokulda öneminden bahsederlerdi hocamız. O günlerde hazırlamıştım bir tane. İçine de sevdiğim tüm abur cuburlarımı koymuştum.
          detokssuyu
          Maalesef yok, hazırlamayı planlıyorum ama birçok temel malzemeyi edinmem lazım. O yüzden hazır deprem kitlerinden almayı planlıyorum. Aklımıza gelmeyecek ama ihtiyacımız olabilecek her ürün mevcut oluyor onların içinde.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.