9
2.8.2020
Deprem Çantan Var Mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Özellikle İstanbul’da yaşayanlar deprem korkusunu biliyorlar. Olası bir depremin en temel hazırlığı deprem çantası. İlkokuldan bugüne öğretiliyor ama ne yazık ki birçoğumuzun evinde deprem çantası yok. Deprem çantalarının belirli periyotlarla yeniden düzenlenmesi gerektiğini bile unutuyoruz. Dürüst ol, senin evinde deprem çantan var mı?
    detokssuyu
    Maalesef yok, hazırlamayı planlıyorum ama birçok temel malzemeyi edinmem lazım. O yüzden hazır deprem kitlerinden almayı planlıyorum. Aklımıza gelmeyecek ama ihtiyacımız olabilecek her ürün mevcut oluyor onların içinde.
     peripedia
     Çok acı ama yok. Neden yok? Hiçbir fikrim yok. Dediğin gibi ilkokulda öneminden bahsederlerdi hocamız. O günlerde hazırlamıştım bir tane. İçine de sevdiğim tüm abur cuburlarımı koymuştum.
      matruskaa
      Son dakika deprem haberleri esnasında hepimizin aklına geliyor. Mutlaka hazirlayalım diyoruz. Ama bir kaç güne hemen unutuyoruz. Bizim evde durum bu.
       daisyyy
       Bizim buralar deprem bölgesi değil diye hiç öyle kaygılarımız yok ama tabii doğru bir şey olmayabilir.
        plazacalisani
        Hep istemişimdir ama ailemin sülalasi rahat olduğu için yapmadık
         sedefartuny
         Yok valla, hazır olanlar çok astronomik rakamlara satılıyor. Bir günü feda edip hazırlamakta fayda var. Çok önemli.
          ufukdiyo
          Var. İçinde su, konserve, uyku tulumu, kışlık tek kıyafet, radyo, el feneri, powerbank, pil, termal battaniye vs var. Sırtıma alıp koşmam neredeyse imkansız. Çok ağır. Deprem sallantısı, panik ve ağırlığıyla direkt yere düşürür.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.