Demiseksüel Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gameofdio
   Demiseksüel kelimesini daha önce hiç duydunuz mu? Nedir bu Demiseksüel? Kimlere denir? Aslında Demiseksüel günlük yaşantımızda çok duyduğumuz bir şey değil. O yüzden bu başlıkta Kimlere Demiseksüel denildiğine biraz değinmek istedim. Bazı insanlar bir ilişkide duyusallığı ön planda tutar, bazı insanlar için de fiziksel özellikler daha ön plandadır. Elbette ki bazı hareketlerimiz cinsel dürtülerimize göre şekilleniyor. Örneğin yolda gördüğümüz bir insan bize fiziksel olarak çok çekici gelebilir ve onunla cinsel birliktelik kurmayı düşünebiliriz. Fakat Demiseksüel insanlarda böyle bir durum söz konusu değil. Demiseksüel insanlar, bir insana cinsel çekim hissetmek için öncelikli olarak duygusal bir bağ hissetmeleri gerekir. Karşısındaki insana önce değer vermeli ve değer gördüğünü hissetmesi gerekir. Duygusal olarak bağlandıktan sonra cinsel dürtüleri harekete geçer. İşin aslı ilk etapta fiziksel özellikler ve cinsellik bu insanlar için ikinci plandadır. Demiseksüel insanlar cinsellikten zevk alıyor mu? Evet tabi ki. Sadece bu durumda olan insanlar için evli olsalar bile duyusal olarak pozitif hissetmiyorlarsa, cinsel dürtüleri harekete geçmiyor. Demiseksüel olmak bir hastalık değil. Yani eğer böyle hissediyorsanız siz de bir sorun olduğunu düşündürtmesin bu yazı. Ayrıca bir insana karşı cinsel Çekim hissetmek için öncelikle duygusal bağları kurmaktan doğal bir şey olamaz değil mi?
    kalpci
    Damasexüel: Damacanaya karşı cinsel çekim hisseden kişi
     sairsel
     https://youtu.be/0uXm-lUih3o
     https://youtu.be/0uXm-lUih3o
      notuds
      cv me ekleyebileceğim eksantrik bir söz daha aq. bir insandan duygusal bir beklentiniz olmadan seks yapmak bir ağaçla sevişmekle aynıdır. abi değer vermiyorsa vücutlar buluşmak için yanıp tutuşmuyorsa gereksiz herşey
       honeybee
       bilgi için teşekkür ederim tatlı insan
        peripedia
        Güzel bir şey benziyor. O zaman demiseksüel misiniz diye sorarım ben flört beylere.
         onr_acbdms
         Vay be bundan gayrı heterodemiseksüel'im.
          sihirbaz
          kötü bir şey mi diyr okudum değilmiş 😁
           hulyali_qiz
           Adını bile bilmediğimiz daha ne özelliklerimiz var kim bilir
            me_out_bye
            Hmm...
             prens_muskin
             İnsanları çokta terimlere siğdırmaya çalışmamak lazım. Sonuçta insanlar ne kadar benzer olsalardı cinsel durumlarıda dahil tüm hayati tepkilerinde eşsiz orantılarda kombinedirler. Kendimize sınırlar koyarak ben buyum demek bana yanlış geliyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.