87
6.1.2021
Deliler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   vurz
   İlkokuldayken annemle çarşıda dolaşıyorduk simit almıştı annem bana, yürürken arkadan patır patır koşma sesi baktım bir deli üstüme üstüme geliyor eli havada ,bir anda simidimi alıp kaçtı, annem can havliyle beni kenara çekti o an anlamadık ne yapmak istediğini meğer mahallenin delisiymiş ve açıkmış :( korkmuştuk çok, hafif travmatik bir durum, üzülüyorum onlar için ama görünce de hafif bir korku olmuyor değil hala.var mı deliler ile anınız?
    odamdakimelek
    Bizim yukarı sokakta bir deli var bana demişti ki benimle evlenir misin cidden bana bunu sormuştu o an ki şoku hala atlatamıyorum
     ezgizm
     Deli demeyi tercih etmiyorum. Var öyle bir anım. Bir yerden elektroşok cihazı bulmuş gelene uzatıyordu.
      _gizem_
      bizim çarşıda bi deli vardı ama bana bişi yapmadı afsgıjkljdksl
       me_out_bye
       Ortaokulda bi tane deli vardı sınıfımızda yari özürlü kafadan. Neden almışlar düz normal okula hiçbir fikrim yok. O zamanlar vardı ve çok rahatsız oluyorduk. Bazen pis olan (p*ç) olan çocuklar onu dövüyordü ona üstünlük sağlıyordu onlardan korkardı sonra dediğini yaptırıyordu ona. Başkalarının üzerine saldırtıp birilerinin başına onu sardırıp eğleniyorlardı. Kimi zaman kendisiyle alay ediyorlardı dövüyorlardı. Kimi zaman onu kullanıp başkalarıyla eğleniyordu. Çocuğun adı özgürdü. Beyaz çingene gibi birşeydi. Ankara p*çide olabilir. Çingene değilde. O tarz bişeler öyle takılıyor tiplemesi karakteri. Çinçinli bebeler dediklerinden olabilir. Maganda +şımarık surekli gülen 32 diş. İsminide hatırlıyorum pi#in özgürdü. Delinin ismi onur.
        nickimdebileolmaz
        Akıl sağlığı yerinde olmayan insanlar kırmızı çizgimizdir.
         sairsel
         Ben çocukken bir gün yolda önümde yirmili yaşlarda kafası sarılı tuhaf birisi yürüyordu. Bir müddet yürüdük, ben bir taraftan yukarı aşağı süzüyorum bunu tuhaf tuhaf hareketler falan yapıyor, derken bu bana doğru birden bire bir döndü ve tokadı bir savurdu ama ben mesafeyi koruduğum için boşa gitti. Hemen oradan topuklayıp soluk soluğa eve geldim ama nasıl korkmuştum. Sonradan öğrendiğime göre mahallede ruhsal sorunları olan birisiymiş.
          busrawashere
          on yıl önce bakırköy'de annem için kontrole giderken üç saat beklememiz gerekiyordu orada da ruh sağlığı bölümü nası güzel ağaçlık bi' alan parkta yürüdükten sonra hastaların kaldığı yeri gördük, anam seni de buraya koyacaklar demişti ama iyi gözüküyorlardı bi' adamın kendi kendine konuştuğunu gördüm, bugün bluetooth kulaklıkla konuşan biri gördüğünde aklıma o gelir
           kaaninteyzesi
           Kız daha geçen gün peşimden yaşlı birtane koştu 1 lira için. Haftasonu yasaginda yolda kimse yok. Ne korkmustum 🙄
            tsukyomi
            İlkokulu Çorlu'da okudum. Orada bir zamanlar Deli Hüseyin vardı. Yanlış hatırlamıyorsam ailesini yangında kaybettikten sonra piromaniye tutulmuştu, hep bir şeyleri tutuştururdu. Bizim evin yanındaki çalılıkları tutuşturmuştu bir ara. Babam sesi duyup fırlayınca kaçtı ama 2 saniyeliğine görebilmiştim, eski, yırtık bir trençkot, saç sakal birbirine girmiş, gözleri sonuna kadar açık, kaşlar çatık, devamlı küfrediyor. Yıllar sonra trafik kazasında öldüğünü duyduk. Yağmurlu günde ölmüş, tutuşturamamış elindekini, uğraşırken de arabayı görememiş heralde. Birinden değil, hepsinden acıklı bir hikaye çıkıyor.
             eski_bi_tanidik
             Deli ne yapsa yeri
              palmiye
              Ooo çok hazla, bir kere pazarda bir tanesi belime patates atmıştı. Ben dönünce de gülüp kaçtı.🤷‍♀️
               asit
               (deli diyerek anlatmıyorum bunu kesinlikle, yanlış anlaşılmasın) durumu çok ağır olmayan dünyalar tatlısı engelli bi kız öğrenci, okuldan kaçmaya çalışıyordu muhtemelen. Ben de o sıra arabaya giderken karşılaştık bahçede. Benden önce davranıp ''öğretmenim sen de mi okuldan kaçıyorsun yoksa'' diye bir soru patlattı aniden😄😄
                ceviz-agaci
                ay tanıdığım mükemmel biri vardı işe giderken her sabah yoldan geçerken bana günaydın çiçeğim diyen biri vardı evet sıfat olarak deliydi ama adamdı...
                 vurz
                 Bir ekleme yapmak istiyorum. Basligin adindan dolayi rahatsiz olanlar olmus. Deli argo bir kelime degildir, kaldi ki icerikte asla onlari yerici bir tabir ya da cirkin bir uslup kullanmadim. Ama maalesef gunumuzde deli bir kufur ,argo gibi kullanildigi icin garip geldi sanirim, tipki öküz, armut , ayi, hayvanin kullanildigi durumlar gibi. Yine de kusura bakmayın irite olduysaniz.
                  delimiy
                  24 nöbetin son saatlerinde ben 🙋🏼‍♀️
                   gizemlicikolat
                   Eski yan komşumuz gerçek anlamda rahatsızdı. Babamın ayakkabısını babama gösterip bak evde başkası var erkekler giriyor bu eve diyordu. Beni, kardeşimi, annemi zan altında bırakıyordu. Allahtan babam cahil biri değildi de üzülmedik hiç. Kapımıza işemişliği, kafamızda bardak tabak kırmışlığı var. Kendi kendine bişeylerle sohbet ediyordu. Fısır fısır konuşuyordu. Ay ne korkuyordum yaaaa! Bunlara birşeyde yapmıyorlar şikayetlerimizden bir sonuçta alamamıştık. Sonra biz taşındık noldu bilmiyom??
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.