Değişen Güzellik Algısının Reklamlara Yansıması Bir Kabul mü Yoksa Para Kazanma Hilesi mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gadjodilo
   Markaların 10 yıl öncesinde zayıf, renkli gözlğ ve çoğunluk tarafından güzel kabul edilen ( güzellik göreceli olmasına rağmen) mankenler kullanırken şu an insanların görünce bu ne diyip dalga geçtikleri ( hiç doğru bulmuyorum) kimselerle çalışmalarını samimi bulmuyorum. Bu kişilerin varlığını kabul etmekten ziyade beden olumlama hareketi ile kendilerini sevmeye başlayan bu insanların, markaları ürünlerini almaları için yapılan bir satış stratejisi olduğunu düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?
    a.l.p.o.l.l.o.n
    Beni alakadar etmiyor önemli olan bende güzel durması gerisi bende palavra ama evet bu bir satış hilesi 👌🏻
     bosvermisfalan
     Para kazanma hilesidir. Kadınlara ve erkeklere bu tür dayatmalar uzun yıllardır var. Önemli olan kendimizi olduğumuz gibi kabul edip yaşamamızdır. Göbeğin mi var göbeğinle sev kendini ya da zayıf mısın kendini zayıf halinle sev. Önemli olan her açıdan sağlıklı bireyler olmamız. Bu tür hileleri de göz ardı etmemiz önemlidir.
      benita
      Bu tarz reklamlar benim çok hoşuma gidiyor, üzerine farklı şeyler düşünesim gelmiyor açıkçası
       raselika
       Ters psikoloji işte. Farklı olan dikkat çeker. Gözümüz standart olan güzelliğe alıştı. Faklı olanla ilgi çekme politikası.
        apollonia-corleone
        Şirketlerin iki amacı vardır 1- Kâr elde etmek 2-Sosyal sorumluluk(20.yy sonlarına doğru eklenmiştir) Tabi ki bizim algımız artık daha normal insanlar görmek istediği için böyle yapıyorlar.Israrla 45 kilo manken kullansalar samimiyetsiz bulacaktık.Bu arada 2. Amaç sırf 1. için göstermelik de kullanılıyor ne yazık ki
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.