Davul Zurnasız Düğün Yapılır mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   a.l.p.o.l.l.o.n
   Ben çok gıcık oluyorum. Davul zurna sesi gürültüden başka bir şey değil. Hadi müziğini geçtim birde benim evleneceğim kadın sahne ortasında erkeklere bel kıvratacak bende izin vericem,ben beğenmiyorum. Dans edilecekse çiftler romantik bir klasik müzikle hadi zorlasak akustik müzikle dans etmeli. Kafasına buyruk club da takılmıyoruz burda ciddi bir durum için toplanmışız. Ben düğünümü klass bir insan gibi yapacağım töreymiş carttur curttur anlamam.
    tsukyomi
    Şimdi herkesin kendi tercihi ona boynumuz kıldan ince tabi. Bana kalırsa düğün gereksiz zaten. Ama ''benim evleneceğim kadın sahne ortasında erkeklere bel kıvratacak bende izin vericem,bu onursuzluktur'' kısmı canımı aşırı sıktı, öyle böyle değil hem de.
     moon_night
     Yapılır Düğün komplr gereksiz bence
      kania_
      Adetlerden yapılması lazımda amann kim uğraşçak.Yapan yapsın yapmayan yapmasın ama saçma
       gregory_
       Bu kadar korkuyorsan ve onursuzluk olarak tanimliyorsan sahne ortasinda erkeklerle bel kivirtacak kiz seçme, bunu yapacak kadar zeki görünüyorsun bu lafinla.
        diocubacito
        Ben düğünümü barda yapacağım eğer bir gün evlenirsem gelinlikte bu. kankalarımı toplarım. altınları akrabalar çok isterlerse ibandan atarlar. içer eğleniriz -akraba yasağı-
         makeup-alp
         Yapılır tabi ki. Benim için böyle etkinlikler bence geride kaldı.
          deniz006
          yapılır neden yapılmasın ya bence artık o eski düzen kalktı ama olursa da iyi olur yani..
           eo110
           Senin için talihsiz bir açıklama olmuş.Her yörenin her milletin kendine has kültürü vardır. Kadın-erkek sahne oyunu olan bir sürü kültür var hoş olmamış. Bir Çerkes düğünü izlemeni tavsiye ederim. Kendin yapmayabilirsin ama biziz bu bahsettiğin insanlar, hepimizin ailesi ve asla onursuzluk deme.
            asit
            bu başlığa evet yapılır ..... ya da hayır yapılmaz..... şeklinde bir dio atacakken memleketin yarısını onursuz olarak yaftaladığın için kızdım açıkçası. Cenazede oynamak onursuzluktur desen anlayabilirdim :) ama düğün bu ya.Kendi çevren, yakın dostların, senin ve eşinin en mutlu gününde sevincini paylaşmak yerine oradaki insanlara yükseliyorsa, ya sende ya da çevrende bir sorun var demektir. Evet davullu zurnalı düğün yapılır. Özellikle yemekli düğünler. Özellikle kavurmalı düğünler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.