51
18.12.2020
Daha Önce Hiç Dolandırıldınız mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   kisacadeniz
   Haberlerde sağda solda sürekli dolandırılma haberleri görüyorsunuzdur illaki. Ben de hep bu insanlar nasıl dolandırılıyor ya ne kadar saçma hele üniversite akademisyenleri, avukatlar falan sürekli gülüyordum. İnsan başına gelmeyince anlamıyormuş. Liseden çok sevdiğim ve ara ara instagramda konuştuğum öğretmenim yine mesaj atmış naber nasılsın diye. Normalde de arada konuştuğumuz için bana da çok normal geldi. Nasılsın napıyorsun diye konuştuk neyse. Bir marketten indirim kuponu ayarladığını öğrenci olduğum için de bana da vermek istediğini söyledi. Öğrenciyiz yani nerede beleş bir şey görürsen alırsın onu. Telefon hattın faturalı mı diye sordu. Evet dedim. O zaman telefonuna bir mesaj göndereceğim, onu onayladı dedi. Kafamın çok dolu olduğu bir gündü ben de çok normal bir şeymiş onayladım. O sıra bir oyun için hattımdan 200-300 tl gibi meblağa çekildiğinde bir noluyoruz oldum. Hoca halledeceğim hemen falan dedi. Sonra kredi kartı bilgilerimi istedi. Ben kredi kartı bilgilerini isteyince bir şaşırdım. Çok güvendiğim bir hoca ya neyse kart bilgilerimi de gönderdim. Şifre vs. vermedim tabii. Kartım da güvenlikli para çekilmeye çalıştığına dair bir mesaj geldi. Ben de o sıra şimşekler çaktı tabii. Hemen şikayet ettim. Hocanın da hesabı çalınmış. Yine 200-300 tl çok bir ücret değil. Olay üzerimde travma olarak kaldı ben nasıl dolandırılırım diye. Daha önce hiç dolandırılanınız var mı?
    serenity_s
    Dilenci dolandırmıştı. Cebimdeki bütün nakitleri vermiştim. Hastahaneye gitcem dolmuş parasi lazım dedi. 1 saat sonra aynı mevkiide restorantta yemek yiyordu.
     nickimdebileolmaz
     Babana bile güvenme
      absurdizm
      Yok. Çok şükür insanlara güvenmiyorum
       imailahorsilahh
       Nike diye 350tl verip aldığım ayakkabı 44 numara ekoseli çakma convers çıktı.
        redblack
        Hesap kartim kopyalanmisti, sabaha karsi 4de sms geldi, yurt disindan seks oyuncagi almis p.ç! 🤦🏻‍♂️ Neyse ki banka ile hallettim sorunu, geri ödediler.
         sairsel
         Girişimde bulunanlar oldu ama başaramadılar 🤣 O zamanlar Türk Telekom da çalışıyorum. Aydınlıkevler santral sorumlusuyum evimde lojmanda santralin iki kat yukarısındaydı. Bir polis edasıyla beni arayan arkadaş ev telefonu hattıma güya pkk nın girdiğini iddia ederek para istemişti. Cevabını çok güzel bir şekilde aldı. 🤣
          busrawashere
          arkadaş dediğim kişi dolandırmıştı haram zıkkım olsun
           alper_
           Maymun elımdekı abd dolarını almıstı
            asit
            Okulun son döneminde, 4 yıl beraber kaldığım ev arkadaşım evdeki eşyaları satmıştı.. Evet benden habersiz..Bir daha haber alamadım, peşine de düşmedim açıkçası
             bnldrn-
             dolandırıcıyı dolandırmıstım ava gıden avlanır çinli bi kadın sanırım meslegı bırakmıstır benden sonra
              ladydisko
              ne dolandırılacağım paramı kimseye yedirtmem ailemden 101 güvensizlik dersi aldım
               monaiman
               O biraz sıkar.
                dr.rock
                Ben reklamı yapılan şeyleri bile almıyorum
                 cinayetvaraga
                 Bir kız arkadaşım borç adı altında para istemişti. o zaman da verdim. bakmadım geri dönüşüne. sonra geri istedim çünkü işler iyiye gitmiyor ayrılacaz. vermedi parayı. bin tane yalan söyledi. bu da sayılırsa böyle bir hikaye işte.
                  meyvesebze
                  Hic dolandirilmamisim Surekli migros ceki mesaji atarlardi...He heee b.k yalana bak derdim.Kalirdi ole
                   karolunita
                   benim bi oyunda onlarca hesabım çalınmıştı. sayılır mı?
                    suphelihoroz
                    evet, hem de Berlin duvarı önünde insanlara para nerde oyunu oynatan yugoslavlardan
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.