Dağdaki Çobanla Benim Oyum Bir mi Sözünün Doğru Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   climax
   Ünlü düşünür aysun kayacı zamanında doğru söylemiş, tamamen farklı şartlarda yaşayan bir insan ile neden benim oyum bir oluyor? Eskiden bazı avrupa ülkelerinde üniversite diploması hamili olmak, bireylerin birden fazla oy kullanma hakkı kazanmasında belirleyici faktörler oluyordu. Neden bu sisteme geçemiyoruz?
    ggggggg
    Lgs de hep çobanlar 1. Oluyor ama
     moon_night
     İkiniz de insan olduğunuz için oylarınız bir olabilir mi??
      imailahorsilahsu
      Hass*ktir oradan, bu sisteme geçelim de devletin üniversitesinde gençleri paylayıp diline dolayan,tacizde bulunan, hakir gören şerefsiz prof. bozuntularına gün doğsun. Az dağa bayıra çıkın da çobanlardan insanlık öğrenin. Oy kullanmasanız da olur. Sizin gibi düşünenler de o diplomayı dürüp, büküp keyfine varsın.
       sairsel
       Peki böyle bir şey için sadece okumuş olmak tek başına bir kriter olabilir mi?
        dr.rock
        Toplumun fertleri görünmez zincirlerle birbirine bağlıdır. Oylarımız eşit, haklarımız eşit... Söylediğin; Teoride doğru pratikte yanlış maalesef.
         gizemlicikolat
         Okumuş cahiller ne olacak peki? Asıl o çok bilmişler oy kullanmasa keşke. Çobana kurban olurum ben ya!
          mrlawyerkk
          Üniversite diploması olana gökten zembille vatan millet sevgisi mi iniyor? Bunun ne üniversite ile ne okumakla ne de dağda çoban olmakla bir ilgisi var. Mesela akıl fikir sahibi olmak, görebilmek, vatana millete duyulan sevgi, ait olma hissi ve mücadele etmek duygusu ile ideallerle alakası var.
           ezgizm
           Çoban sevgilimin profesörden daha zeki ve ahlaklı olması şoku... Mantıken gerekli zira ben "avrıpa bizi gısganıyor" diyen cahillerin bilmediği şeyde söz sahibi olmasından nefret ederim ama onların da hakları var ve buna karşı çıkmak bizi onların konumuna düşürür.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.