Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımında Skandal Olay
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Güne yine bu ülkede torpil hiçbir zaman bitmeyecek mi diyerek uyandım. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku anabilim dalında yapılan Araştırma Görevlisi kadrosu için alımlarımda mülakatta jüri komisyonu başkanı İbrahim Subaşı'nın öğrencisi olduğu belirtilen bir öğrenci mülakattan sadece 98 puan ve üstü alırsa kadroya girebiliyordu. Tabii ki 98 alarak araştırma görevlisi kadrosunun sahibi bu öğrenci oluyor. Daha sonra kadroya başvuran öğrencilerden biri bunu mahkemeye taşıyor ve mahkeme öğrenciyi haklı bularak yürütmeyi durdurma kararı alıyor. Çünkü öğrencilerin mülakatları hakkında ne sesli ne yazılı herhangi bir kaynak yok. Bazı öğrenciler 100 bazı öğrenciler 108 bazıları ise 90 puan üzerinden değerlendirilmiş hatta. Bunun üzerine sınav yenileme kararı aldırıyorlar. Bu sefer herkese aynı ve zor soru soruyorlar. Daha önce seçilen aday yine 90 alırken diğer adaylar 45,15,20 gibi puanlar alıyorlar. Sonuçta kadro yine aynı kişide kalıyor.
   https://twitter.com/avMerveSolak/status/1331597135528267778
   Olayı detayı öğrenmek isteyenler için
   Sınav sonuçlarıyla alakalı görseli de aşağı bıraktım. Şu anda Cumhuriyet Üniversite'nin Hukuk bölümü sayfasına giriş yapılamıyor zaten. Bu da bir nevi bence olayın kabulü. İleride akademide ilerlemeyi düşünen bir insan olarak o kadar çok bu tarz olaylar duyuyorum ki. Hocalarımız özellikle mülakatlarda sık sık bu tarz olayların olduğunu bizzat kendileri söylüyor. Eskiden ALES ve Yabancı Dil Sınavlarına ek olarak KPSS'ye benzer her alanın kendi merkezi sınavı oluyormuş ve araştırma görevlileri bu sınav sonucunda aldıkları toplam puana göre tercih yaparak araştırma görevlisi oluyorlarmış. Tabii mülakat ortadan kalkınca bütün akademi bu karara karşı çıkarak birkaç sene içinde bu sınav kaybolmuş. Yani özellikle eğitim kurumlarında ülkede en nitelikli eğitimi veren üniversitelerde öğretmenleri torpille seçmek eğitimin bütün o eşitlikçi değerlerine karşı çıkmak değil de ne?
    amakafamiznasiguzel1
    barbara palvin de torpille manken olmuş diyollaaa
     ladydisko
     üniversite isimlerini apartman ismine dönüştürsün diyorum yılmaz üniversitesi şahin üniversitesi gibi sonuçta ikiside ailelere ait
      dr.rock
      İşte böyle duyura duyura, kamuoyu yarata yarata çözülecek bu sorunlar
       tivayci
       sonra iktidara boyun eğen hukukçular nerden peyda oldu? nerden peyda olacak torpille giren hocaların yetiştirdikleri.
        suphelihoroz
        torpil her yerde, düzgün bir liyakat sistemine geçiş yapabilsek keşke
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.