5
30.12.2020
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinin Yedisinin de Erkeklere Verilmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   suphelihoroz
   Bu yıl 'Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde, “kültür tarihi” ödülüne Sadettin Ökten, “sosyal bilimler” ödülüne İsmail Kara, “edebiyat” ödülüne İbrahim Tenekeci, “sinema” ödülüne Derviş Zaim, “müzik” ödülüne Özdemir Erdoğan, "vefa" ödülüne Necmeddin Okyay, "koleksiyon" alanındaki ödül ise Mehmet Çebi'ye verildi. Kültür ve sanat alanında herkes eşit şekilde üretimler elde ederken, hiç mi listelerine kadın sanatçılar veya koleksiyonerler veya bilginler girmedi? Bu kadar mı dayanamıyorsunuz kadınların haklarını vermeye, bu kadar mı insandan saymıyorsunuz yaptıkları işi önemsemeyecek kadar? Sanki tüm kadınlar fasulyeden oynuyor gibi dünyada. Fasulyeden yaşam oyunu. Kadın suratı görmeye tahammülünüz yok, inanılır gibi değil.
    me_out_bye
    Bu bu demek anlamına gelmez. Başarı odaklı bir değerlendirme yapmışlardır ve hepsi erkek denk gelmiş olabilir. Biraz ayıp olmuş evet arada kadın olsa güzel olurdu ama illa arada kadın olmalı niye hepsi erkek? Bunuda sorgulayamazsın saçma olur. Olay cinsiyet değil olay başarı. Cinsiyet bir ölçek değil niye cinsiyetlerini gözlemliyoruz? Bu kişilere verilmesi uygun görülmüş derecelendirildiğinde belki? Toksik feministlik yapmayalım.
     lutfen-ama
     Bakış açın güzel ama bana bu ödülü verseler benim sanata yeteneğim yok kültürsüz biriyim ben demek ki farkettirdiğiniz için teşekkürler der gider onurumla kağıt toplarım ki. :)
      gizemino
      Bu ödüller kadınlara da verildi. Yani ödül verilen herkesi tanımıyorum ama tanıdıklarım gayet hak eden insanlar. Böyle bir denk geliş olabilir bu sene bazlı
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.