Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeni Kitabı: "Daha Adil Bir Dünya Mümkün"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı belirtilen 216 sayfalık "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" isimli kitap 6 Eylül'de piyasaya sürülüyormuş.
   https://onedio.com/haber/cumhurbaskani-erdogan-in-yeni-kitabi-40-tl-den-satilacak-daha-adil-bir-dunya-mumkun-1001787?ref=slider4
   kaynak
   Arka kapağındaki sözler şu şekilde : “Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür. Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir. Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.” Eee okumayı düşüneniz var mı aranızda?
    cinayetvaraga
    Kafamda onun sesi çınlayacak ve satırlarını okuyacam öyle mi? çıldırmış olmalısın. ayrıca az para kazandılar, bir de kitaptan para kazansınlar. yayınevi korkudan para almamıştır yayınlamak için.
     lovewkoko
     ben bunu neden gördüm ya .d
      gregory_
      muhtemelen bir tane bile kitap okumamis dünya lideri bi yazar , gülesim geldi nedense :)
       silmarillion
       Sonuna da hoççağalın ğidiyom beğn yazdı mı acaba:)
        sihirbaz
        hayatta elime almam o kitabı dünyada tek o kalsa yine bakmam derler ya o hesap 😄
         darwin123
         sjsjsjsjsjsjsjjjjs hiç gülesim yoktu
          pisilamest1
          LAN DOWKDKEKKFKEJDEJJCNENFNENCSKXJWKDKEKCKWKXKSKCKEKCKDKXKSKCKSKCKSKCKSKKCDKCKDKKCDKKCDKKCSKKXSKMCDMDMDNJDEJMDMENDWNNSNWWNSNDNENNDNSSN
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.