Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Faiz Belasını Bu Milletin Sırtından Kaldıracağız'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz." dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: "Kamu işçilerine ve memurlarına verdiğimiz yüksek oranları zamlarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. Asgari ücreti de benzer şekilde tespit ederek dar gelirlilerin üzerindeki yükü de hafifleyeceğiz. Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Biraz daha metanetle, fazla gayretle bu süreci zaferle sonuçlandırmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Enflasyon nedir, yüksek faiz nedir bilmeyen ülkelerin şaşkına döndüğü dönemde bizim bunun tamamen dışında kalmamız mümkün değildir. Onlar giderek daha çok sıkıntıya girerken biz ise önümüzdeki yıldan itibaren ferahlamaya başlayacağız. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Bunu farklı yere çevirme gayretine girenlere diyorum ki boşuna uğraşmayın. Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Biz faize kesinlikle milletimizi ezdiremeyeceğiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim." "İş adamlarımıza diyoruz ki hani sen düşük faizle kredi istiyordun. Niye almıyorsun? Sonra bir araya geliyorlar, TÜSİAD'ı vesairesi, yüksek faizden bahsediyorlar. Ya siz nasıl insansınız?" Milletimizle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Türkiye 3 derin deniz sondaj gemisi ile Akdeniz'de arama sondaj çalışmalarını sürdürüyor. Sondaj filomuza 4. gemimizi de ekledik. Üstelik bu gemi 7. nesil, en modern teknolojiye sahip, sıfır, yeni bir gemidir. Doğalgazı maliyetinin dörtte birine hanelere ulaştırıyoruz. Elektriği maliyetinin yarısına hanelere ulaştırıyoruz. Herkes gibi bizim de dövizle aldığımız petrolden üretilen akaryakıtı, Avrupa'nın en ucuz fiyatlarıyla, vatandaşlarımıza biz sunuyoruz.
    lutfen-ama
    Ne güzel adam ya keşke Türkiye'nin cumhurbaşkanı olsa, hangi ülkeyi yönetiyorsa artık ne güzel refah içinde yaşıyorlar, şanslı bir millet demek ki. ✨
     bozukklavye
     ayy yeter
      miller
      gümbür gümbür hissediyoruz ekonomik krizi paramız hiçbir şeye yetişmiyor. dış minnaklar mı muhalefet mi yaptı bunu? sn cumhurbaşkanmızın yapmadığı kesin.
       kafatamircisi
       Ağam bizimle eğleniyir
        kalpci
        Çümkü fayiz haramkişkodur
         maskoff
         dolar şu an 10.47 her konuştuğunda dolar fırlıyor.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.