Covid-19 ve Sağlıkçılar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   whatthedamnhell
   Canım onedio forumunda, çok sayıda sağlık çalışanı olduğunu düşünüyorum. Bu dönemin sizi nasıl etkilediğini, zorluklarıyla-kolaylıklarıyla ne tür şeyler yaşadıklarınızı bizimle paylaşır mısınız? Sağlık çalışanı tanıdığı olan veya dışarıdan gözlemleyenler de deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.
    dr.rock
    Bu dönemde geçmiş dönemlerden daha fazla ve riskli vaka görüyoruz. Covid dışı vakalara bakmakta zorlanıyoruz. Tanı karmaşası yaşanıyor. Hukuki sıkıntılarla boğuşuyoruz. Sevk etsen ayrı sorun-yatırsan ayrı sorun-ölümü covid olarak bildirsen ayrı sorun-eve göndersen ayrı sorun. Hastalık tipik olmadığı için riski azaltamıyoruz. İnsanlar daha gergin olduğu için hakaret ve darp olayları artıyor. Ücretlendirme farkı gibi bir şey yansımıyor, bazı hastanelerde tavandan döner alınıyor (çalıştığının tamamı veriliyor, eskiden çalıştığının bir kısmı kesilirdi), çok fazla hasta sağlık çalışanı var, bazılarımız otel ve günübirlik evlerde kalıyor. Çocuk konusunda ciddi bir sorun var, vaka tanımı daha karışık. Sadece ishalle bile covid olabiliyor ve 10-14 kat daha bulaştırıcılar, aileler daha tedirgün. Ortalama 2 m COVİD vakası var (açıkanan 1/5 i). bunlar yaşadıklarım ve gözlemlerim.
     elfozn
     yeğenim paramedik olarak görev yapıyor..şu an annesi babası ve erkek kardeşi pozitif olarak evde karantinadalar ama yeenim nöbete gitmek zorunda...çünkü sağlık çalışanları pozitif çıkana kadar çalışmak zorundalar...evde üç poztif hastanın yanında yeğenimim negatif çıkması da ayrı bir şey..açıllşanamıyor
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.