30
7.11.2020
Covid-19 Testinin Pozitif Çıktığı Öğrenilen Sağlık Çalışanını Otobüsten İndirmeye Çalışmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Olay Ankara'da bir belediye otobüsünde gerçekleşiyor. Yolcular Covid-19 testinin pozitif çıktığını telefon konuşmasından öğrendikleri sağlık çalışanı kadını otobüsten indirmek istiyorlar. Sağlık çalışanı kadın durumu yeni öğrendiğini, sadece evine gitmek istediğini, yanına kimseyi oturtmadığını, sağlık çalışanı olduğunu belirtiyor. Evet yolcular için büyük bir risk ancak durumu yeni öğrenmiş, bir zamanlar balkonlarımızdan deli gibi alkışladığımız, kahraman ilan ettiğimiz sağlık çalışanlarından biri olan bu hanımefendinin çok fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. O otobüste taşıyıcı olabilecek ya da pozitif olan tek yolcu büyük olasılıkla o değil. Yolcuların hiçbiri bunun farkında da değil.
    redblack
    Kadin yeni ogrenmis ve evine gidiyor, POZİTİF OLDUĞUNU BİLİP ALIŞVERIŞE GİDENLER VAR! KARANTİNADA OLMASİ GEREKİRKEN TATİLE GİDENLER OLDU TATİLE! DÖNÜP DE Bİ BİZ NAAPTIK DİYE BAKSINLAR!
     mrlawyerkk
     Bu kadın otobüsten indi diyelim. Ne yapacak? Nasıl gidecek evine? Taksiye verecek parası yoksa ne olacak? Ya da otobüsten çok çok daha küçük olan takside taksi şoförü için risk teşkil etmiyor mu? Ambulansla mı evine bırakılacaktı? Hiç sanmıyorum. Olayı o an öğrenmiş olmanın şoku belli ki hala üzerinde. Bu insanlar pandamı ile mücadele etmek için her gün evine risk götüren insanlar. Ne olursa olsun böyle yaklaşılmamalıydı. Başka türlü çözülebilirdi bu sorun. Her covid pozitife vebalı gibi davranamazsınız.
      monaiman
      Başkalarının hayatını tehlikeye atmış. Öğrendiği vakit tekrar bir şekilde hastaneye dönmeliydi. Ne yapılması gerektiğini bizden iyi biliyor. Bu durum kabul edilemez. Onca insana bulaştırdığını düşünsenize. Evde çocuğu olan, büyüğü olan, hepsine bulaştırılma riski var. Vicdanı nasıl rahat olur insanın? Unutmayalım ki bu virüs bir kişiyle beraber tüm Türkiyeye yayıldı. Bir kişi diye, sağlık çalışanı diye, eve dönecekti diye göz ardı edemeyiz. Kusura bakmayın. Bunun bilincinde olmalıydı, ki kendisi sağlık çalışanıymışta. Bu nasıl bir çelişki?
       sedefartuny
       Yeni öğrenmiş olabilir ama ne olursa olsun o kadar insanı toplum sağlığını düşünmek durumunda. Yolculara "siz inin" demesi kabul edilemez. Sağlık çalışanı olarak sıradan bir vatandaşa göre bu durumda eli daha güçlü sağlık ekipleri ve polis ile bu durumu çözebilirdi. Otobüsten inmesi gerekirdi.
        meyvesebze
        Saglik calisani tamamda.... Bulasma riski ortada.Kalabalik ortam...Koca bi otobuse bulassa o koca otobus hastanelere dolusacak...Kim bilir kac saglik calisanina bulastiracak onlarda...Vs vs Tepki dogru deil evet.Okadar korkuosan zaten cikma evinden.Mecbur cikanlarda var.Ozaman onlari dusunerek saglik calisanida o anda toplu tasimayi terk etmeliydi...
         peripedia
         Birçok sağlık personeli işe bu şekilde gidip geliyor. Herkesin arabası mı var? Hepsine polis mi refakat ediyor. Biraz rasyonel olun lütfen. Coronavirüs hastaları aylardır toplu taşıma kullanıyor, defalarca haberi yapıldı bunun. Evet doğru değil ama insanlar ne yapacak. Devlet tarafından ne kadar yalnız bırakıldığımızı anlıyor musunuz şimdi?
          mehmet_08
          sizin bindiğiniz otobüste de pozitif olan bir sürü adam var farkında değiller. ordan inse taksiye verecek parası var mı yoksa onca kilometreyi yürüyecek mi ? burda malesef o kadına kızamıyorum. halkını buna mecbur eden devlete kızın. gerçi nüfus da çok fazla sikeyim işte ülkedeki her sorunun kaynağı fazla nüfus. maksimum 40 45 milyon olmalıydı. millet bakteri gibi ürüyor durmadan. bide bütün nüfus yoğunluğu istanbulda. türkiye gerçekten istanbuldan ibaret gerisi çöp
           detokssuyu
           Bu durumu yaşayan vatandaşların yetkililere ulaştığında yapacak bir şey yok dediklerini okumadınız mı hiç? Kadın, yeni öğrendim sadece evime gitmek istiyorum. Yanıma oturmak isteyenleri uyarıyorum diyor. Sağduyulu olup o çemberin daha da genişletilmesi lazımdı. Aforoz çözüm değil, o otobüse binmemekte değil.
            benita
            Şovu seven bir milletiz alkış olayını bu kadar ciddiye almamak lazım, asıl gerçek yüzümüz burada
             madam-aylak
             Ne yapsın kadın binmek zorundadır belki de. Siz her şeyin kuralına uygun mu yapıldığını sanıyorsunuz yazık. Devlet hastanelerinin bazıları test yapmıyor. Özel hastanelerde testler bir ton para... Bu kadının hastalığı eğlenirken kaptığını sanmıyorum. Birilerinin hayatını kurtarmak isterken oldu belki de. Belki de evine gitmek için başka parası yok.. Her gün işe giden insanları düşünün bunlar çok mu temiz... Yazık..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.