80
10.11.2020
Covid-19 Aşısının 318 Türk Lirası Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen, dün %90 oranında etkili olduğunu öğrendiğimiz aşının fiyatı 159 Türk Lirası arkadaşlar. 19.5 dolara tekabül ediyor bu rakam. Tabi doların yükselişi ile birlikte 2021 yılının ilk üç ayı içerisinde ülkemize gelmesi planlanan aşının o gün bedeli ne olacak siz düşünün. "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" sorusunun cevabı niteliğinde görüyorum ben bu haberi. Diğer ülkelerin 20-30 birim para ile olacakları aşıyı biz 200-300 birim ile olmak durumunda kalacağız.
    mehmet_08
    Arkadaşlar aşı vergisiz ve 2 doz almanız gerek. Yani vergisiz fiyatı 318 TL. Bunun üstüne ötv+kdv+katkı payı VS eklendiği zaman yaklaşık 920tl yi buluyor o da şimdiki kurla. Üstelik bu aşının taşınması da sıkıntı soğuk hava depolu uçaklar lazım VS. Türkiye de az var zaten. O yüzden bizi ilgilendirmiyor
     mrlawyerkk
     159.99 TL'dir o. Süper, mega, hiper indirimlerle falan 2022'de anca aşı olabiliriz biz.
      me_out_bye
      Vay anasinı. Gevurlar neden bedava dağıtıyor ? Acaba nerede sorun var 🤔
       monaiman
       Yani dübürümüzden kan alındıktan sonra anca aşı olabileceğiz.
        hayalurunu
        biz sosyal bir devletiz ya, aşılar bize bedava olmaz mı? tabi bu para devletin kasasından yani bizden çıkacak farkındayım. yine de bir vatandaşına 19 dolarını esirgemez diye düşünüyorum canım devletimin.
         mevsimlerdensnbahar61
         Parası olmayanlar ne yapacak peki bi köşede ölmeyi mi bekleyecek
          dr.rock
          Hande Sana aşı alıyım mı? Ama aşığı ben yapçam o şartlan
           gregory_
           Nemiroff'dan pahali, istemem.
            okadin
            Hem kobay olmamız isteniyor hem cebimizdeki paraya göz dikiliyor. Ona öde buna öde şuna öde yeter artık. Pandemi denilen Dünyayı saran bir hastalıkta bile bizim cebimizden para çıkıyor. Bu devlet neden var? Neden düzenli vergi ödüyoruz biz o zaman?
             detokssuyu
             Ne zaman ucuzlar acaba? Yazı mı beklemek gerekir? Yine haber programlarının sağ alt köşesinde yer alan dolar kuruna bakmak durumunda kalacağız desene, sonra bir çarpma işlemi, paramız yettiğinde de aşı oluruz inşallah.
              peripedia
              İki doz olduğunu atlamayalım, 4 kişilik bir aile için maliyeti hesaplayalım ve asgari ücreti de göz önünde bulunduralım. Söyleyeceklerim bu kadar. Alın size yepyeni aşı karşıtlığı.
               redblack
               İthal ilacta s.b. doviz kuru sabit 3.81tldir. yani 10 kati 20 kati degil. Yaklasik 3.81 kati fiyatla alacaksiniz. Şu an aşı takvimi disinda olan aşilarin genel ortalama fiyati 300-500 tl araliginda. Benim de bekledigim fiyatlar bu civarlarda.
                ozymandiase
                O aşı bizim gibi 3. dünya ülkesi vatandaşlarına gelene kadar hepimiz enfekte olmuş ve atlatmış oluruz. O yüzden herhangi bir kıymeti yok benim gözümde. Bu yine devlet adamlarının, haftada 8 test yaptıran milletvekillerine falan yarayan bir şey olur.
                 darwininkarakukusu
                 herkese parasız dağıtılması lazım, berat albayrak cebinden versin
                  dmr_evnn
                  eğer bu aşıyı olmazsak para yetmiyor diye bir köşede durup ölmeyi bekleriz eğer baktın hastalığı kaptık ve ölüyoruz o zaman da. kefeniydi mezar taşıydı helvasıydı toplu iğnesi fotoğrafıydı daha çok masraf lan adam akıllı ölemiyoruz bile allah belanızı VERSİN...
                   plazacalisani
                   159 diye duydum ben ? Valla 300 küsür lira da olsa açıkçası ben 3000 TL filan bekliyordum, o nedenle iyi bence.
                    belizzimaaa
                    Fakirsen öl. Aşı olmaya bile hakkın yok bu ülkede. Bir de hala çıkıp kasım kasım kasılan siyasiler var ekranlarda.
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.