Covid-19 Aşısının 318 Türk Lirası Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen, dün %90 oranında etkili olduğunu öğrendiğimiz aşının fiyatı 159 Türk Lirası arkadaşlar. 19.5 dolara tekabül ediyor bu rakam. Tabi doların yükselişi ile birlikte 2021 yılının ilk üç ayı içerisinde ülkemize gelmesi planlanan aşının o gün bedeli ne olacak siz düşünün. "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" sorusunun cevabı niteliğinde görüyorum ben bu haberi. Diğer ülkelerin 20-30 birim para ile olacakları aşıyı biz 200-300 birim ile olmak durumunda kalacağız.
    mehmet_08
    Arkadaşlar aşı vergisiz ve 2 doz almanız gerek. Yani vergisiz fiyatı 318 TL. Bunun üstüne ötv+kdv+katkı payı VS eklendiği zaman yaklaşık 920tl yi buluyor o da şimdiki kurla. Üstelik bu aşının taşınması da sıkıntı soğuk hava depolu uçaklar lazım VS. Türkiye de az var zaten. O yüzden bizi ilgilendirmiyor
     gregory_
     Nemiroff'dan pahali, istemem.
      me_out_bye
      Vay anasinı. Gevurlar neden bedava dağıtıyor ? Acaba nerede sorun var 🤔
       mrlawyerkk
       159.99 TL'dir o. Süper, mega, hiper indirimlerle falan 2022'de anca aşı olabiliriz biz.
        mevsimlerdensnbahar61
        Parası olmayanlar ne yapacak peki bi köşede ölmeyi mi bekleyecek
         peripedia
         İki doz olduğunu atlamayalım, 4 kişilik bir aile için maliyeti hesaplayalım ve asgari ücreti de göz önünde bulunduralım. Söyleyeceklerim bu kadar. Alın size yepyeni aşı karşıtlığı.
          hayalurunu
          biz sosyal bir devletiz ya, aşılar bize bedava olmaz mı? tabi bu para devletin kasasından yani bizden çıkacak farkındayım. yine de bir vatandaşına 19 dolarını esirgemez diye düşünüyorum canım devletimin.
           dmr_evnn
           eğer bu aşıyı olmazsak para yetmiyor diye bir köşede durup ölmeyi bekleriz eğer baktın hastalığı kaptık ve ölüyoruz o zaman da. kefeniydi mezar taşıydı helvasıydı toplu iğnesi fotoğrafıydı daha çok masraf lan adam akıllı ölemiyoruz bile allah belanızı VERSİN...
            darwininkarakukusu
            herkese parasız dağıtılması lazım, berat albayrak cebinden versin
             ozymandiase
             O aşı bizim gibi 3. dünya ülkesi vatandaşlarına gelene kadar hepimiz enfekte olmuş ve atlatmış oluruz. O yüzden herhangi bir kıymeti yok benim gözümde. Bu yine devlet adamlarının, haftada 8 test yaptıran milletvekillerine falan yarayan bir şey olur.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.