Covid-19 Aşısına Ne Kadar Güveniyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mahashi
   Bir şeylere çok kolay adapte olmak gibi bir huyumuz var milletçe. Birden Covid-19'u benimsedik, özümsedik, korktuk ve de kabul ettik. Hal böyle olunca inanılan bir probleme de çözüm lazım elbet. Peki böyle bir virüs var mı gerçekten ki tedavisi olsun? Laf başı geldiğinde "Bunlar hep Amerika'nın oyunu." dediğimiz şeylerden farkı ne ki, "Aşı ücretsiz mi olacak?" soruları sormaya başladık. Ondan daha önce sorulması gereken sorular yok mu? Peki ya yine, yaratılmış bir hastalığın satılacak ilacına koşuyorsak? Ya bu ilaç ile dönüşü olmayan bir dünyaya "Ben varım." diyorsak??
    djsinemovic
    Aşısız hayatta kalma ihtimalimden daha çok güveniyorum
     eski_bi_tanidik
     Güvenmiyorum
      imailahorsilahh
      Ama yaptırırım, en kötü sonuç belirsizlikten iyidir.
       mckagizli
       Başkaları denesin bi bokluk çıkmazsa yaptırırım diyecek kadar
        redblack
        Türkiye Çin'den 50 milyon doz aşı sipariş etti ve aşiları önce saglik calisanlarinda uygulayacaklar sonrasinda halka ücretsiz dagitilacak. Söylenen o. Aşı konusunda neden Pfizer degil de Çin aşısı tercih edildi sorusu sorulabilir. Pfizer aşilarında 3. faz çalışmalarini (gönüllü canlı denekler üzerinde denenip) da tamamlayip etkinliğinin %100 oldugu ispatlandiktan sonra (yani olmasi gerektigi gibi) piyasaya sürüldü. Çinden gelecek olan aşıların 3. fazı tamamlanmadı, etkinliginin kesinligi bilinmiyor, Rus yapimi aşiyi (Ruslar da 3. fazi tamamlamadan piyasaya surdu) vurduran 20 kişinin covid-19'a hem de kisa surede yakalanmiş olmasi gelecek olan aşıya olumsuz bakmama sebep oluyor. Bir nevi denek olarak kullanilacagiz. Etkisi ve yan etkisi bilinmiyor, sizin sagliginiz acisindan bir olumsuzluk olusturacak mi bilinmiyor, hatta gelecek nesillere bir kalitsal hastalik birakacak mi o da bilinmiyor. Bu anlatacagim benim gorüşüm, hukumetler arasinda buyuk bir ihtimalle çok ucuz bir fiyata anlasildi, yoksa neden etkinligi kesin olarak kanitlanmis bir aşiyi tercih etmeyelim ki? Yine halkin sagligi ile oynuyorlar. Aşı karşıtı biri degilim, tam tetanoz korumasi, her sene grip aşısı olan bir insanim ama bu gelecek olan covid-19 aşisini olmam. Saygilar.
         cinayetvaraga
         1>0 yapacak bir şey yok.
          fuzbing
          herkes yaptırsın 3 ay geçsin bakalım. yaptıranlarda sonuçlar iyi olursa bende çok güvenirim. bu kadar da bencilim işte
           30cmcetvel
           Bilim adamları o kadar uğraştı bu aşıyı yapmak için güvenme veya güvenmeme gibi cahilce bir fikirlerle gelmeyin. Virüs ilk çinde çıktı. Adamlar diğer ülkelerden daha önce başladı aşı çalışmalarına.
            birdetroitfani
            Arkadaşlar aşı virüsten öncede vardı anlatabildimmi bilmiyorum :) Nüfus azaltma projesi bunlar. Neymiş lab.tan çıkmış yanlışlıkla, adama sorarlar neden labta virüs yaptınız diye? . Bağışıklığı düşürecekler. Covid yapay zeka aşısı dijital kimliği 19 da yapılış tarihi. Bu yıllar önce planlandı. Nüfusun %80 i doğrudan yok edilecek. Sözde aşı yapïlanlar neden yeniden korona oldu??
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.