Çok Mutsuz Olmasına Rağmen Hala Bir Şekilde Gülebilen İnsan Modeli
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Arkadaşlarına hiçbir şekilde kendi iç, karanlık dünyasını yansıtmayan, evde depresif, tavana saatlerce kitlenen, çarşafa kitlenen, yataktan çıkmayan sürekli ölümü ve mutsuzluğu düşünen, bu hayatın anlamsızlığını düşünen, hayatta hiçbir şeyi başaramayacağını düşünen kişilerin arkadaşlarının yanında onları güldürmek için elinden geleni yaparken kendisinin de bu dertlerden bir süreliğine arınıp gülmesiyle oluşan insan modelidir. Bir hikaye vardır; bir gün bir adam çok aşırı mutsuz ve depresifmiş ve asla gülemiyormuş. Bir psikoloğa gitmeye karar vermiş. Psikologa derdini anlatmış ve hiç gülemediğini ne yapsa bunu başaramadığını söylemiş. Psikolog da ona camdan dışarıyı göstererek sokağın köşesinde her zaman duran palyaçoya gitmesini, o palyaçonun herkesin derdine derman olduğunu ve herkesi güldürdüğünü söylemiş. Adam da demiş ki; o palyaço benim....... İşte terzi kendi söküğünü dikemez arkadaşlar...
    mrs_furby
    Somurta somurta nereye kadar? Gül ne olacak, yalan da olsa bir süre sonra iyi hissettirir.
     cp9
     Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.
      ladyfierce
      Çok mutsuz olsam da ağlayıp gözden olamam. Yapım böyle. Kendi kendime kalıp saatlerce tavana da bakmam. Dikkatimi dağıtacak birşeyler bulur üzüntümü en hafif hale getiririm. Dünya dönmeye devam ediyor hüzünlerimin anı elimden götürmesi sonrasında beni daha çok üzer.
       vurz
       Evet oyle ola ola sonun boyle oluyor ama
        diocubacito
        Umursamayınca ortaya çıkan insan modeli fazla takmamaya çalışırlar ama eninde sonunda ya bağırarak ya ağlayarak patlarlar örn:ben
         rarero
         Hayatta bazı şeyleri aşabilmiş insan modelidir benim gözümde. Kendisini tebrik eder gözlerinden öperim.
          diana_chirca
          Şahsen benim için profesyonel olmaktır. Özel veya günlük hayatımda ne olursa olsun, işime yansıtmam. Evden çıktığım an güler yüzlü hoşgörülü pozitif insan maskemi takarım, eve gelene kadar da çıkartmam.
           graceluslec
           Kim mutlu ki? 1-2 kişi hariç ben hayatından memnun olan insan bilmiyom. İnsanın doğası mı dersin artık, tatminsizlik mi bilmem. Gerçi benim elimde bir şeyim olmadığı için benim cevaplamam yanlış olur. Olanlarda durum ne onlara sormak lazım. Onlar da elindekinden memnun olmayabilir. O sebeple artık kasmıyom ben, easy.
            me_out_bye
            Psikolağa bak köşedeki palyaçoya git diyor. Boşa para verdin adama.
             bisosyolog
             Hayatın sillesini yemiş insandır. Dışarıya bir şey belli etmemeyi öğrenmiştir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.