Çok Mutsuz Olmasına Rağmen Hala Bir Şekilde Gülebilen İnsan Modeli
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Arkadaşlarına hiçbir şekilde kendi iç, karanlık dünyasını yansıtmayan, evde depresif, tavana saatlerce kitlenen, çarşafa kitlenen, yataktan çıkmayan sürekli ölümü ve mutsuzluğu düşünen, bu hayatın anlamsızlığını düşünen, hayatta hiçbir şeyi başaramayacağını düşünen kişilerin arkadaşlarının yanında onları güldürmek için elinden geleni yaparken kendisinin de bu dertlerden bir süreliğine arınıp gülmesiyle oluşan insan modelidir. Bir hikaye vardır; bir gün bir adam çok aşırı mutsuz ve depresifmiş ve asla gülemiyormuş. Bir psikoloğa gitmeye karar vermiş. Psikologa derdini anlatmış ve hiç gülemediğini ne yapsa bunu başaramadığını söylemiş. Psikolog da ona camdan dışarıyı göstererek sokağın köşesinde her zaman duran palyaçoya gitmesini, o palyaçonun herkesin derdine derman olduğunu ve herkesi güldürdüğünü söylemiş. Adam da demiş ki; o palyaço benim....... İşte terzi kendi söküğünü dikemez arkadaşlar...
    vurz
    Evet oyle ola ola sonun boyle oluyor ama
     eski_bi_tanidik
     O insan ben değilim. .. Kimsenin palyacosu değiliz sonuçta 🤷‍♀️ Mutluyken mutlu mutsuzken yerine göre davranalım ki insanlar da bize nasil yaklaşması gerektiğini bilsin.
      cp9
      Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.
       ladyfierce
       Çok mutsuz olsam da ağlayıp gözden olamam. Yapım böyle. Kendi kendime kalıp saatlerce tavana da bakmam. Dikkatimi dağıtacak birşeyler bulur üzüntümü en hafif hale getiririm. Dünya dönmeye devam ediyor hüzünlerimin anı elimden götürmesi sonrasında beni daha çok üzer.
        mrs_furby
        Somurta somurta nereye kadar? Gül ne olacak, yalan da olsa bir süre sonra iyi hissettirir.
         irmak676
         Ben. Hem de fazlasıyla.
          me_out_bye
          Psikolağa bak köşedeki palyaçoya git diyor. Boşa para verdin adama.
           cakrr
           Peyami Safa'dan 'Biraz Gül Yahu! Değmez Vallahi Bu Dünya! ' 😂
            cokbilmisdegilcokbilen
            Tek bir şey söyleyeceğim bu insanlar için: Acılara yürüyor korkmuyorum!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.