152
12.1.2021
Çok Mutsuz Olmasına Rağmen Hala Bir Şekilde Gülebilen İnsan Modeli
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   suphelihoroz
   Arkadaşlarına hiçbir şekilde kendi iç, karanlık dünyasını yansıtmayan, evde depresif, tavana saatlerce kitlenen, çarşafa kitlenen, yataktan çıkmayan sürekli ölümü ve mutsuzluğu düşünen, bu hayatın anlamsızlığını düşünen, hayatta hiçbir şeyi başaramayacağını düşünen kişilerin arkadaşlarının yanında onları güldürmek için elinden geleni yaparken kendisinin de bu dertlerden bir süreliğine arınıp gülmesiyle oluşan insan modelidir. Bir hikaye vardır; bir gün bir adam çok aşırı mutsuz ve depresifmiş ve asla gülemiyormuş. Bir psikoloğa gitmeye karar vermiş. Psikologa derdini anlatmış ve hiç gülemediğini ne yapsa bunu başaramadığını söylemiş. Psikolog da ona camdan dışarıyı göstererek sokağın köşesinde her zaman duran palyaçoya gitmesini, o palyaçonun herkesin derdine derman olduğunu ve herkesi güldürdüğünü söylemiş. Adam da demiş ki; o palyaço benim....... İşte terzi kendi söküğünü dikemez arkadaşlar...
    vurz
    Evet oyle ola ola sonun boyle oluyor ama
     eski_bi_tanidik
     O insan ben değilim. .. Kimsenin palyacosu değiliz sonuçta 🤷‍♀️ Mutluyken mutlu mutsuzken yerine göre davranalım ki insanlar da bize nasil yaklaşması gerektiğini bilsin.
      cp9
      Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.
       ladyfierce
       Çok mutsuz olsam da ağlayıp gözden olamam. Yapım böyle. Kendi kendime kalıp saatlerce tavana da bakmam. Dikkatimi dağıtacak birşeyler bulur üzüntümü en hafif hale getiririm. Dünya dönmeye devam ediyor hüzünlerimin anı elimden götürmesi sonrasında beni daha çok üzer.
        mrs_furby
        Somurta somurta nereye kadar? Gül ne olacak, yalan da olsa bir süre sonra iyi hissettirir.
         irmak676
         Ben. Hem de fazlasıyla.
          me_out_bye
          Psikolağa bak köşedeki palyaçoya git diyor. Boşa para verdin adama.
           cakrr
           Peyami Safa'dan 'Biraz Gül Yahu! Değmez Vallahi Bu Dünya! ' 😂
            cokbilmisdegilcokbilen
            Tek bir şey söyleyeceğim bu insanlar için: Acılara yürüyor korkmuyorum!
             graceluslec
             Kim mutlu ki? 1-2 kişi hariç ben hayatından memnun olan insan bilmiyom. İnsanın doğası mı dersin artık, tatminsizlik mi bilmem. Gerçi benim elimde bir şeyim olmadığı için benim cevaplamam yanlış olur. Olanlarda durum ne onlara sormak lazım. Onlar da elindekinden memnun olmayabilir. O sebeple artık kasmıyom ben, easy.
              secretagentzero
              Ben öyleyim mesela
               cakrr
               Tam Olarak Ben Acımıda Çeker Kahkahamıda Atarım Hayat Adil Mi Davranıyor Da Biz De Ona Adil Davranalım 😂😂
                makeup_alp
                Mutsuz olsam da gülebiliyorum.
                 peripedia
                 İyi insandır, etrafındakileri üzmek istemez. Odamda deli gibi ağlarken annemin odaya gelmesi ile birlikte gülmeye başladığım çok zaman olmuştur. Kendi sorunlarımla başkalarını özellikle ailemi üzmek istemedim hiçbir zaman. Acı çeken insanlar bir süreden sonra kendisini teselli etmeyi de öğreniyor.
                  rarero
                  Hayatta bazı şeyleri aşabilmiş insan modelidir benim gözümde. Kendisini tebrik eder gözlerinden öperim.
                   diocubacito
                   Umursamayınca ortaya çıkan insan modeli fazla takmamaya çalışırlar ama eninde sonunda ya bağırarak ya ağlayarak patlarlar örn:ben
                    a.l.p.o.l.l.o.n
                    Al bir çikalata yapboz yap,bir şeyler yaz,bir şeyelr öğren,el işi yap ama muhakaki elin uğraşsın bir şeylerle, Muz ye mutluluk hormonu var içinde. Kimse içinde yaşama. Sen dünyada tek bir tanesin. Değerini bil kendini bil bunlar sana yeter. İşin gücün varsa para kazan biriktir ay sonu şımart kendini. Mutlu olmak için bir sürü sebebin var. İbadet yapsan bile mutlu olabilirsin. Hayat güzelde siyah beyaza boyayan biziz
                     issizmadaaam
                     Cok mutsuz olsan gülemezsin ya. Mutsuzluk değildir o
                      kisidegildisiii
                      O benim işte. Kendim üzüntüden ölürken arkadaşımın tırnağı kırıldı diye on saat teselli ederim. Çünkü mallık
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.