65
1.8.2020
Çok Merak Ediyorum; Nasıl Geçiniyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   askadamibrock
   Diocular malum çeyrek altın 725 lira olmuş. Siz hangi meslek gruplarındasınız ve nasıl geçiniyorsunuz? Ben İzmir’de reklamcılık sektöründeyim ayıptır söylemesi ay sonuna doğru taş yiyorum. 😅
    benita
    Kredi kartı kullanmıyorum, ne varsa ona göre hareket edince ipin ucu kaçmıyor
     cinayetvaraga
     Evet şartlar zorlu morlu ama tutamıyorum kendimi, gelişine yaşıyorum anasını satim. O kadar çalıştık şimdi yiyelim artık.
      tiroyitbezi
      Siz geçinebiliyor musunuz ya? Ben geçinemiyorum sorun bende sanıyorum hep. Her beğendiğim şeyi almak istiyor canım. Bunu dizginlediğim zamanlar da ay sonunu göremiyorum dizginlemediğim zamanlarda. Yani her türlü yetmiyor. Gelişine..
       gregory_
       Anlik gecinme ,ne kadar varsa o kadar geciniyorum.
        tsukyomi
        Sınırlar kapanmadan önce Sofya merkezli bir şirkette sosyologdum, ilk defa okuduğum bölüm kısmen işe yaramıştı, tabi anketör gibiydim orası ayrı. Euro ile çalışınca kenara atardım maaşın yarısını. Sınırlar kapanmadan 15 gün önce de aw işinden ayrıldım. İleri görüşlülükte Atam bir ben iki. O zamandan beridir de işsizim. Ev kısmen biriktirdiklerim ve genelde Kalaşnikof'un maaşıyla dönüyor. Şimdilik standart geçinmeye çalışıyoruz ama sonra ne olur bilemem. Ev hanımına dönmezsem iyidir, piyasa felaket.
         paarantez
         Birçok zevkimizden feragat ederek, planlarımızı aylar öncesinden hesaplayarak, çoğu zaman da gerçekleştiremeyerek
          vefasizalemin_yorgunbacisi
          Öğrenciyim part time çalışıyorum bir kafede. İhtiyaçlarım dışında pek alışveriş yapmıyorum. Umarım okul bitince de sadece ihtiyaç alışverişi yapmam. Yeter ama, ayıp ama.
           sameet
           Geçinemiyorum.
            tc-atilla-bayimli
            8000 kayme maaş ile ucu ucuna geçiriyorum
             obiyagmur
             Annem babam bakıyor şuan öğrenciyimde bne dgshdhdgd
              mertiniz
              Borç ile.. Çalışmaya başladığım günden beri hiç ay sonunu göremiyor ve sürekli kredi kartı borcu yapıyorum, her seferinde borcum katlanarak bir sonraki ay sonunu görüyorum.. Şartlar da ekonomi de maaşlar da çok çok kötü..
               ozanesi
               İyi bir gelirim var. Türkiye standartlarında bakınca çok iyi bir gelir hatta. Ancak Türkiye'de geçinmek imkansız. Büyük zoru başarmak gerçekten..
                velevkiozge
                Geçinemiyoruz.. Ülke şartlarında maaşımız ne gıda ne barınma ne ulaşım.. Hiçbir şeye yetmiyor.. Bu soruya açıklama yapacak kimse olduğunu da sanmıyorum
                 bssso
                 Gül gibi 🙂
                  hysosiri
                  Öğrenciyim ama yazları bir iki aylığına giriyorum bir yerlere şimdiye kadar gelinlikçide, mobilyacıda ve bir butikte çalışma fırsatım oldu bir de tatliş bi veterinerin yanında çalıştım. Bu tarz farklı yerlerde tecrübe edinmek hoşuma gidiyor seneye daha farklı bir yer düşünüyorum, bakalım.Geçen yıl 9 ay boyunca özel ders vermiştim şimdi de bir aydır veriyorum. Okul döneminde de aldığım burslar var tüm bunlar sayesinde ailemden hiç para istemiyorm. Hatta ilk bursumu 11 yaşında kazanmıştım 9 yıldır ailemden hiç para istemedim yeri geliyor onlara destek oluyorum. Bana göre güzel geçiniyorum kimi zaman çok harcama yapmıyorum kimi zamn kazandığımın iki katını yiyorum bi şekilde her şey yolunda gidiyor :)
                   rotasizkerim
                   geçinemiyoruz!
                    trinkme
                    KYK bursu ve anne babadan koparılanlarla geçiniyorum.Yardım etmek isteyen özele gelsin :D
                     sevonu
                     Fasfakiriz yavvv :/
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.