Çocuklarının Koronavirüs ve Karantinayı Her Yıl Olan Bir Durum Sanmaları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bu süreçte en çok çocukların yıprandığını düşünüyorum. Kolay değil bu süreci anlamlandırmak, kendini korumak. Çevremdeki birçok çocuk bu sürecin her yıl yaşandığını, bizlerin de küçükken karantinaya girdiğini, aylarca evden çıkmadığını düşünüyor. Çocuklara bu süreç nasıl anlatılmalı sizce? Onları bu süreçte hepimizin dahil olduğu kaygılı ruh halinden nasıl koruyabiliriz?
    dr.rock
    Soru sorabilecekleri ortamda dürüst olun, eğilin aynı seviyeden naif cümlelerle konuşun, güvende hissettirin, yaşına göre bilgi verin, sevdiklerin güvende deyin, evde kalmanın güzelliklerini vurgulayın, dijital ortamda olsada öğretmen-okul ark ile iletişimini sağlayın, çocukların çok hasta olmayacağını belirtin, tutamayacağınız sözleri vermeyin, günlük rutin oluşturun, ailenizi yeni normale göre organize edin, 2 haftadan uzun psikolojik problem şüphesinde (anneye yapışma, yeniden altını ıslatma, aşırı alert olma, zarar verme, yaşa ve bilişsel düzeye göre daha küçük yaşta gibi davranma....) uzm dr a götürün....
     hickurusu
     Ahh güzel çocuklar, neler yaşıyorsunuz siz böyle daha bu yaşlarda...
      sedefartuny
      Gerçekten bu süreçten en çok çocuklar etkilendi. Oyunlar oynamaları, arkadaş edinmeleri gereken, güneşin tadını çıkarmaları gereken zamanlarda eve hapsoldular. Yetişkinlerin birçoğu bu süreci bir fırsat olarak değerlendirdi. Evde kendilerine vakit ayırdılar çocuklarsa kendilerini hapsedilmiş hissettiler.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.