Çocuk Zekasını Anneden mi Alır Babadan mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bebeğin cinsiyetini belirleyen faktörün erkek kromozomu olduğunu hepimiz öğrendik peki bebek zekasını kimden alıyor? Tamam zeka geliştirilebilir bir şey ama genetik yatkınlık da söz konusu. Derler ki anne zeki ise bebek de zeki olur babanın zeki olması hiçbir şey değiştirmez ancak hem anneden hem babadan gelen bir zeka çocuğu üstün zekalı bile kılabilir. Var mı bunun üzerine çalışan? Bir fikri olan?
    lutfen-ama
    Tüm değişkenler sabitken soralım bu soruyu lütfen. Örneğin zeki bir çocuk var soru anneye yöneltilirse genlerini anneden almıştır, babaya yöneltilirse babandan almıştır. Fakat çocuk zeki değilse ki çocuklar genelde zeki olmazlar, o zaman anne genlerin babadan geçtiğini, baba ise anneden geçtiğini söyler. Eğer aile dağılmasın istiyorlarsa suç büyükbabalara, halalara veya dayılara da kalabilir efendim.
     burakb_
     X kromozomunda taşınıyor diyorlar, dolayısıyla anne daha belirleyici oluyor tarzında laflar geçiyordu geçen araştırdım bunu. Zeka çok karmaşık bir mevzu olduğu için anneden veya babadan geliyor diye kesin bir şey söylenemiyor anladığım kadarıyla. Değişik bir hesap yapıyorlardı.
      fairytale-
      İkisine kalırsa beni leylekler getirdi hdhdh zeka falan yok .s.s
       --aliefe35--
       İKİSİNDENDE
        ismetsherif
        Anne de ,baba da geri zekalı olunca, çok önemli olmuyor
         samyeli90
         Çoğu kişi anneden alır der ama ben katılmıyorum babadan da alabilir baskın gen hangisiyse
          absurdizm
          doğuştan alır
           a.l.p.o.l.l.o.n
           Annenin mitokondrisini alıyor bu yeterli bir sebep bence Değil mi ? O zaman yahudilerde annenin önemli olduğunu söylesem,bu da mı yetemez ? O zaman git araştır kendin bul :)
            dawn_nn
            ikisi de çok zeki olduğu için anlaması zor ama çalışmayı sevmeme huyumu babamdan aldığıma eminim.
             mrlawyerkk
             Ben babamdan aldığımı düşünüyorum. Annemi, babamı ve kendimi o kadar iyi tanıyorum hangi özelliğimi hangisinden aldığımı çok uzun zaman önce çözdüm.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.