Çocuk Zekasını Anneden mi Alır Babadan mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bebeğin cinsiyetini belirleyen faktörün erkek kromozomu olduğunu hepimiz öğrendik peki bebek zekasını kimden alıyor? Tamam zeka geliştirilebilir bir şey ama genetik yatkınlık da söz konusu. Derler ki anne zeki ise bebek de zeki olur babanın zeki olması hiçbir şey değiştirmez ancak hem anneden hem babadan gelen bir zeka çocuğu üstün zekalı bile kılabilir. Var mı bunun üzerine çalışan? Bir fikri olan?
    lutfen-ama
    Tüm değişkenler sabitken soralım bu soruyu lütfen. Örneğin zeki bir çocuk var soru anneye yöneltilirse genlerini anneden almıştır, babaya yöneltilirse babandan almıştır. Fakat çocuk zeki değilse ki çocuklar genelde zeki olmazlar, o zaman anne genlerin babadan geçtiğini, baba ise anneden geçtiğini söyler. Eğer aile dağılmasın istiyorlarsa suç büyükbabalara, halalara veya dayılara da kalabilir efendim.
     abdes_terligi
     "zeka" denilen şey karmaşıktır ve birden fazla komponenti bulunmaktadır. Sadece anne yada baba tarafından gelmesi mümkün değildir. Birçok faktör tarafından etkilenir. İki taraftan da gelir.
      myheartofstereo
      kafa yapısı daha büyük olan insanların zeki olma eğilimleri daha yüksekmiş -kaynak yeni nesil soru- bu açıdan genlere bakıyor yani biraz. ama değişkenleri de var zekanın.
       gulfemkaya
       İkisinden da alır iste ya
        peripedia
        Bence yetiştirilmesinde kimin payı büyükse ondan alır çünkü zeka gelişen bir şey. Doğduk ve öldük aynı zeka seviyesine sahibiz diye bir şey yok.
         fairytale-
         İkisine kalırsa beni leylekler getirdi hdhdh zeka falan yok .s.s
          sedefartuny
          Ortalamadır. Kalıtsal olarak tüm üst soylarımız ortalamasıyız. Gelişimsel olarak da çevremizdeki insanların ortalamasıyız.
           mrlawyerkk
           Ben babamdan aldığımı düşünüyorum. Annemi, babamı ve kendimi o kadar iyi tanıyorum hangi özelliğimi hangisinden aldığımı çok uzun zaman önce çözdüm.
            dawn_nn
            ikisi de çok zeki olduğu için anlaması zor ama çalışmayı sevmeme huyumu babamdan aldığıma eminim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.