Çocuk Yapmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Kendi zevkin için, canım bebek çekti diye, evde ses olsun şen şakrak olsun diye kız yaptım birde erkek olsun erkekte var büyüdüler bir daha yapalım bakarız ne olcak deyip. Çocuk yapıp, 15 18 yaşına kadar bakıp, bir şekilde yedirip sonra git hayatını kazan, iş bul çalış, ders çalış, sınavını kazan bir şey ol 'demek sizce adalet midir? Söylemesine kolay tabii ama bu genç hele bu memlekette bunları tek başına nasıl halletsin ? Çok zorlu bir yol ve dert değil mi? Aslımda çocukları kendi isteğimiz için yapıp daha yetişkin olmadan onlara dert yüklemiyor muyuz bu sistemde ? Halin vaktin işin yerindedir? Mirasın olarak yap o ayrı, o pek ala başımın üzerinde yeri var. 1952 bilmem ne eskiden beri olan ve devam ettirilen bunları tabelalarına yazan kuruluşlara hep hayran kalmışımdır zaten 🙂
    patronicee
    Sabah sabah canın çocuk sevmek çektiyse benimkileri getireyim, dünya ahret ibret alır ve çocuk yapmazsın :D Ülkem insanının başlıca çocuk yapma sebepleri şunlardır; Korunmamak, Erkek çocuk aramak, Soyunun devamını sağlamak, Miras bırakmak, Yaşlanınca bize kim bakacak mantığı, Kopma niteliğinde olan evlilik ya da ilişkiyi belki çocuk olursa herşey düzelir mantığıyla iyice b*ka sarmak.
     krokiller
     Yapabildiğin kadar değil de bakabildiğin kadar yapılırsa sıkıntı olmaz
      me_out_bye
      Bakıyorsun oturacak evi yok, elin mületicisi, yeni yeni çıkmış bebeler. Boy boy dizmiş. Bu bir kötülük değil midir ? Yoksa soyun devamı doğal döngü cart curt mu sizce? Oldu işte ? Allah rızkını verir* Sözü ne kadar mantıklıdır ?
       cinayetvaraga
       Dün iş için bir arkadaşıma uğradım. laf lafı açtı sonra dedi ki "Ben üçledim valla. 3. çocuk da geldi" dedi. Bence sen de artık 2.yi yap diyor. çok çocuk yapma hususundaki savunması ise "bu işin yaşlılığı var" çocuğun geleceğini düşnmek yok, kendine güven zaten yok, hep birine muhtaç olma, sırt yaslama söz konusu. genel olarak da bu mantık kol geziyor ülkemizde. biraz sıkıntılı durum.
        abdes_terligi
        çocuk yapmak istemiyorum, hamilelik ve çocuk doğumu çok zorlu ve korkutucu bir süreç. Evlat edinebilirim en azından kimsesiz bir çocuğa yardımcı olmuş olurum
         somurtkan_sirin
         asla istemediğim durum, böyle bi cehenneme ne diye yeni insanlar ekliyoruz? buradakiler mutlu sanki de yeni gelenler mutlu olacak?
          kafatamircisi
          son 400'lüğe gelirken gül batur birinci şahbatur sondan geliyo gülbatur birinci şahbatur geliyor gülbatur birinci geliyor dünyaya gidecek olan şanslı kişi gülbatur alıyooo.😀 Vay be yıllar ne çabuk geçmiş daha dün gibi hatırlarım ilk zaferim😂
           mrsnl33
           Kendi yakın cevremdede gördüğüm,aile büyüklerinin de bunda etkisi var bence.Ciftlere,hemen çocuk yapın diye baskı yapanlarda var.Maalesef,çoğu da sırf bu yüzden daha hazır olmadan çocuk yapıyor.
            fairytale-
            Durumun, herseyin var cocuk istiyorsun ve oluyor. Onu sevmeden dünyadan göçüp gidiyorsun. Bu insanın elinde olan birsey degil ki. Bak dünyaya bir meyve bırakmış oluyorsun .)))
             buse01
             Menapoza girmeden bir yaparım miras kalsın diye o da içimde bir gram bile çocuk sevgisi yokk
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.