Çocuk ve Kariyer Yapmak Aynı Anda Mümkün mü?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin en belirgin olduğu kısım tam olarak çocuk da yaparım kariyer de kısmı. Her sene çevremdeki birçok kadın kariyerlerine çocuk bakımı için uzun bir süre ara veriyor. Gerçekten bu konuda erkeklerin yardımı o kadar zayıf ki. Geçen gün bir tanıdığımız aynı pozisyon için başvurduğu kişinin sırf doğum izni gibi bir izne ayrılma durumu olmadığı için pozisyona kabul edilmediğini öğrendi. O kadar üzüldüm ki. Kariyer yapan birçok kadın ise çok geç yaşta anne oluyor. Ben açıkçası sizi her konuda destekleyen bir eşiniz olmadığı sürece çocuk ve kariyerin aynı anda yapılabileceğine inancımı kaybettim :(
    slmbnarda
    ikisinide yapmadığım için bilmiyorum.
     eski_bi_tanidik
     Erkeğin bebeğine bakması bile eşine yardım etmek olarak goruluyo amk. Ne beklenirki böyle zihniyetli insanlardan. Bu yardım değil onun da görevidir.
      kafatamircisi
      Çocuk şirketin ceo su veya genel müdüründen ise kariyer yapmak için hiçbir engelin olmaması))
       kisi
       Nasıl bir fedakarlık bekliyorsunuz? Baba neler yapabilir?
        tsukyomi
        Annem ikisini aynı anda yapan kadınlardan biri. İlk zamanları babam görevi yüzünden başka şehirdeydi. 1 aylık doğum izninden sonra tekrar işe başlıyor, kendi isteğiyle. Ebeveynliğe aşırı anlam yüklememesini takdir ettim açıkçası.
         fairytale-
         Cocuk 👍🏻 Adam calisir karı yer 👍🏻
          absurdizm
          şu ekonomi düzgün olsa hiç okumam bissüru çocuk yapar evde takılırım demiicem. tabiki mümkün. kariyer sahibi kadınlar kısır mı
           krokiller
           Sırayı karıştırmamak lazım önce kariyer sonra çocuk
            abdes_terligi
            kariyer yapmak istediğim için bir de çocuk doğumu bana iğrenç geldiği için çocuk yapmayı planlamıyorum, sırf bir erkek tohumunu sonraki nesile atacak diye senelerdir uğruna kendimi yıprattığım kariyerden vazgeçecek değilim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.