Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler İçin Devletin Belirleyeceği Şart ve Koşullara İhtiyaç Var mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Doğurganlık her kadına bahşedilmiş bir işlev. Herhangi biri ile bir çocuk dünyaya getirebilirsiniz. Ancak her doğum yapan anne olamıyor her çocuğu olan da baba değildir bence. Çocuk yetiştirmek herkesin tahmin ettiği gibi basit bir süreçte değil. Anne ya da baba olmaya hazır olmak, çocuk için gerekli konfor alanını yaratmak ve bir insan yetiştiriyor olmanın getirdiği bilinç düzeyine ulaşmak gerek. Karşılaştığımız çocuk istismarı haberleri sonrasında da az çok konuştuğumuz bir konu aslında. Her isteyen anne/baba olamasın, bir çocuğu dünyaya getirmek için belli başlı kriterler olsun, akıl sağlığının test edildiği bir süreçten geçsin anne/baba adayları.
    asit
    Kesinlikle katılıyorum. Her insan anne ya da baba olmamalı.. Belirli kriterler kesinlikle olmalı.
     benita
     Kesinlikle katılıyorum ayrıca evlenmeden önce de psikolojik bir değerlendirmeye tabii tutulmalı insanlar. Şiddetleri yalnızca çocukla kalmıyor bazılarının
      eski_bi_tanidik
      Anne baba olabilmeleri için evleneceklere test yapılmalı
       hayalurunu
       kesinlikle katılıyorsunuz ama her kadına bahşedilen bir şey midir doğurgan olma durumu? yani iki kişinin evlenmesi için belli başlı kurallar var. bu insanların çocuk yapıp yapmayacağı ne malum? ya da böyle bir beklentide olmaları? evlenen insanlara ne zaman çocuk diyenlerden pek bir farkınız yok. her şey devlet kontrolünde olsun, en az 3 çocuk olsun hatta.
        cinayetvaraga
        devlet önce kendine baksın.
         detokssuyu
         Devlet mi? Kürtajı yasaklayan, üç çocuk politikası çığırtkanlığı yapan devlet mi? Bunun adı manipülasyondan başka bir şey olamaz.
          muzlu-pasta
          Vardır bence çocuk yapamıyıcak kapasitede olanları kısırlaştıralım
           dr.rock
           Böyle "mantıklı ama doğaya aykırı" toplumsal çıkmazlardan şöyle çıkarsınız; BENİMDE SORUMLULUĞUM VAR Evet bunu söyleyin kendinize, rahatlayacaksınız ve karara varacaksınız - Hajı o malsa benim neden sorumluluğum oluyormuş - Çünkü onun mallığının temel etkenlerinde azda olsa seninde payın vardır. Mesela eğitimsiz mi? Sen eğitim için eylemleştin mi? gibi... Eğer ebeveynlerin daha doğru davranmasını istiyorsanız toplumunuzdaki yanlışları düzeltmek için çabalamalısınız. Eğer yeterince çabalamıyorsanız o zaman çabalayan toplumlara ağzınızın suyu akaa akaa bakarsınız beybisiler
            _umut_
            Acaba devletin belirleyeceği şart ve koşulların iyiliği ve doğruluğu nasıl olurdu ? Ya da gerçekten doğacak her çocuğun karakteri ve gelişimini aynı şekilde etkileyebilecek bir doğrular çerçevesi olması mümkün mü ?
             mehmet_08
             Vardır üretmek sadece elitlere özgür olmalı
              peripedia
              En azından evlat edinme koşullarında olduğu gibi çocukların fiziki olarak elverişli bir ortamda akıl sağlığı yerinde anne babalar tarafından büyütülebileceği test edilmeli ama mümkün değil tabi.
               okadin
               Tabii ki vardır. Günümüzde insanlar işe alınırken bile yeni yeni psikolojik testlere, karakter analizlerine tabi tutuluyor. Secereleri dökülüyor. Çocuk isteyen anne babalar için de bu gibi şartlar olmalıdır.
                mrlawyerkk
                Çözüm bu değil, her aile sosyopat çıkabilir tezi ile yaklaşmak doğru değil. Hiçbir devlet bunu yapamaz. İhbar sistemi çok iyi çalışmalı, çocuğuna en ufak bir şiddet eyleminde bulunan, öfke kontrolü olmayan ailelerin elinden çocuklarını alabilen bir sistem oluşturmak daha makuldür.
                 gizemino
                 Ekonomik kalkınma için sürekli olarak bir nüfus arttırma politikası var ülkemizin. Ya ebeveynlik çok zor bir şey. Çocuğa gösterdiğiniz davranışların hepsinin çocuğun hayatına etkisi o kadar büyük ki
                  roar
                  Ben bunu hep savunurum çocuk yapmak sınava tabi olsun diye. Kafasına her esen istediği kadar çocuk yaparsa işler çığırından çıkar. Evet genç nesil her zaman için iyi olabilir ama belirli bir noktadan sonra yeterince refah düzeyiniz yoksa başınıza bela olur. Ortalık ana babasının sokağa saldığı, saçma sapan fikir ve düşüncelerle beynini yıkadığı tiplerden geçilmez. Kesinlikle ihtiyaç vardır yani.
                   samyeli90
                   Bence sınava tabi tutulmalı uygunlar mı acaba diye
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.