Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler İçin Devletin Belirleyeceği Şart ve Koşullara İhtiyaç Var mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Doğurganlık her kadına bahşedilmiş bir işlev. Herhangi biri ile bir çocuk dünyaya getirebilirsiniz. Ancak her doğum yapan anne olamıyor her çocuğu olan da baba değildir bence. Çocuk yetiştirmek herkesin tahmin ettiği gibi basit bir süreçte değil. Anne ya da baba olmaya hazır olmak, çocuk için gerekli konfor alanını yaratmak ve bir insan yetiştiriyor olmanın getirdiği bilinç düzeyine ulaşmak gerek. Karşılaştığımız çocuk istismarı haberleri sonrasında da az çok konuştuğumuz bir konu aslında. Her isteyen anne/baba olamasın, bir çocuğu dünyaya getirmek için belli başlı kriterler olsun, akıl sağlığının test edildiği bir süreçten geçsin anne/baba adayları.
    eski_bi_tanidik
    Anne baba olabilmeleri için evleneceklere test yapılmalı
     benita
     Kesinlikle katılıyorum ayrıca evlenmeden önce de psikolojik bir değerlendirmeye tabii tutulmalı insanlar. Şiddetleri yalnızca çocukla kalmıyor bazılarının
      muzlu-pasta
      Vardır bence çocuk yapamıyıcak kapasitede olanları kısırlaştıralım
       cinayetvaraga
       devlet önce kendine baksın.
        dr.rock
        Böyle "mantıklı ama doğaya aykırı" toplumsal çıkmazlardan şöyle çıkarsınız; BENİMDE SORUMLULUĞUM VAR Evet bunu söyleyin kendinize, rahatlayacaksınız ve karara varacaksınız - Hajı o malsa benim neden sorumluluğum oluyormuş - Çünkü onun mallığının temel etkenlerinde azda olsa seninde payın vardır. Mesela eğitimsiz mi? Sen eğitim için eylemleştin mi? gibi... Eğer ebeveynlerin daha doğru davranmasını istiyorsanız toplumunuzdaki yanlışları düzeltmek için çabalamalısınız. Eğer yeterince çabalamıyorsanız o zaman çabalayan toplumlara ağzınızın suyu akaa akaa bakarsınız beybisiler
         detokssuyu
         Devlet mi? Kürtajı yasaklayan, üç çocuk politikası çığırtkanlığı yapan devlet mi? Bunun adı manipülasyondan başka bir şey olamaz.
          hayalurunu
          kesinlikle katılıyorsunuz ama her kadına bahşedilen bir şey midir doğurgan olma durumu? yani iki kişinin evlenmesi için belli başlı kurallar var. bu insanların çocuk yapıp yapmayacağı ne malum? ya da böyle bir beklentide olmaları? evlenen insanlara ne zaman çocuk diyenlerden pek bir farkınız yok. her şey devlet kontrolünde olsun, en az 3 çocuk olsun hatta.
           asit
           Kesinlikle katılıyorum. Her insan anne ya da baba olmamalı.. Belirli kriterler kesinlikle olmalı.
            peripedia
            En azından evlat edinme koşullarında olduğu gibi çocukların fiziki olarak elverişli bir ortamda akıl sağlığı yerinde anne babalar tarafından büyütülebileceği test edilmeli ama mümkün değil tabi.
             _umut_
             Acaba devletin belirleyeceği şart ve koşulların iyiliği ve doğruluğu nasıl olurdu ? Ya da gerçekten doğacak her çocuğun karakteri ve gelişimini aynı şekilde etkileyebilecek bir doğrular çerçevesi olması mümkün mü ?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.