Çocuk İstismarı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   asit
   Sabah bu haberi okuduğumda resmen içim parçalandı. İstanbul'da yaşanan bu aşağılık olayda, babanın yanı sıra bu insanlık dışı eylemi gerçekleştirenlerden bazılarının öğretmen, okul müdürü vs oluşu beni ayrıca utandırdı. Çocuk istismarının her türlüsü (fiziksel,duygusal,cinsel), toplumumuzun hatta tüm dünyanın kanayan bir yarasıdır bana sorarsanız. Bir çocuğun istismara maruz kaldığına tanık olmuş veya bunu duymuşsanız ya da mesleğiniz (Doktor, sosyal hizmet uzmanı, rehber öğretmen, öğretmen, aile hekimi, psikolog, okul müdürü vb ) nedeniyle size başvurulmuşsa , öncelikle bunu KESİNLİKLE CİDDİYE ALMALISINIZ! İSTİSMARIN DURDURULMASI VE ÇOCUĞUN KORUNMASI, YASAL BİR ZORUNLULUKTUR. Sadece yukarıda yazılan meslek grupları değil tüm bireylerin bu durumu bildirmesi gerekir.. çocuk istismarının, insana uzun vadedeki etkilerinden sadece birini anlatan etkileyici bir video.
   https://youtu.be/pwZET_O2m5s
   https://youtu.be/pwZET_O2m5s
   kaynak ;
   https://twitter.com/yucelceylancom/status/1335569004384186368?s=19
   https://twitter.com/yucelceylancom/status/1335569004384186368?s=19
    mervenizz_
    Yani bir baba bir çocuğunu nasıl istismar eder? Nasıl arkadaşlarına yemek gibi ikram eder? Biz sör vardır bilir misiniz? "HERKES ÇOCUK YAPMAYI BİLİYOR AMA HİÇ KİMSE ANNE-BABA BİLMİYOR"
     alys
     bunlar nasıl bir mahluk. Şırnak'ta benzer bir olayın davası var bugün.haysiyetsiz,vicdan yoksunu mahluklar.
      fuzbing
      yav ne küfür edeceğimi şaşırıyorum beynime kan fışkırıyor. bunlara HAK ETTİĞİ cezayı vermeyenlere de.
       nisaaa_
       Bu olay cidden gerçek mi
        lydia-bad-mood
        Hergün daha da berbat haberler duyar olduk..Bu olayı o küçük yavruya yaşatan şerefsiz ,haysiyetsiz mahlukatlara diyecek bişey bulamıyorum kendi pisliklerinde boğulurlar inşallah
         cinayetvaraga
         Nasıl insansınız lan siz? sizin hiç mi vicdanınız yok!? hiç mi içiniz sızlamaz? varsa bir adalet bu ülkede, sizi süründürmeyen, hayatı size zindan etmeyen hakimin de savcının da bin belasını versin! çocuk lan bunlar. çocuk dediğin güler, oynar, hayal kurar... yapılır mı ulan bu!
          vsjvsjvsjv000
          Lütfen çocuklarınızın bu konulardaki söylemlerine anında, ertelemeden karşılık verin. Çünkü hiç-bir çocuk bu konuda yalan söylemez, hayal kurmaz. Sizin o an vereceğiniz dönüt çocuğunuzun geleceğini değiştirir unutmayın. Çocuğunuz biraz büyüdüğünde ona özel bölge ve iyi-kötü dokunuş kavramlarını eğlenceli bir şekilde öğretin. Kötü dokunuşta kimlerden yardim istemesi gerektiğini cok iyi bilsin. Ve mumkunse de günümüzün şartları ile bebeklerinizi gözünüzün önünden hiç ayirmayin. Habere kanım dondu yorum yapamıyorum.
           sairsel
           hay ben sizin gibi babanın amcanın sülalenin ............
            meyvesebze
            İnsanların ünvanı karakterini belirlemiyor maalesef Babaymış amcaymış öğretmenmiş müdürmüş Sormak lazım insanmıymış bunlar.Hayvan desen hayvana hakaret olur Nasıl sapkınlık.Baba yapmış bunu Amca kuzen duyunca evire cevire dövselermiş babayı.Öğretmen müdür duymuş şikayet etselermiş aileyi.Korumaya alsalarmış çocugu....Bu ne uçkur düşkünlüğüdür...Yemin ederim böyleleri kıyımda köşemde olsa denk gelse olan hıncımı öfkemi uygulamazsam....
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.