Çocuk İstismarı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   asit
   Sabah bu haberi okuduğumda resmen içim parçalandı. İstanbul'da yaşanan bu aşağılık olayda, babanın yanı sıra bu insanlık dışı eylemi gerçekleştirenlerden bazılarının öğretmen, okul müdürü vs oluşu beni ayrıca utandırdı. Çocuk istismarının her türlüsü (fiziksel,duygusal,cinsel), toplumumuzun hatta tüm dünyanın kanayan bir yarasıdır bana sorarsanız. Bir çocuğun istismara maruz kaldığına tanık olmuş veya bunu duymuşsanız ya da mesleğiniz (Doktor, sosyal hizmet uzmanı, rehber öğretmen, öğretmen, aile hekimi, psikolog, okul müdürü vb ) nedeniyle size başvurulmuşsa , öncelikle bunu KESİNLİKLE CİDDİYE ALMALISINIZ! İSTİSMARIN DURDURULMASI VE ÇOCUĞUN KORUNMASI, YASAL BİR ZORUNLULUKTUR. Sadece yukarıda yazılan meslek grupları değil tüm bireylerin bu durumu bildirmesi gerekir.. çocuk istismarının, insana uzun vadedeki etkilerinden sadece birini anlatan etkileyici bir video.
   https://youtu.be/pwZET_O2m5s
   https://youtu.be/pwZET_O2m5s
   kaynak ;
   https://twitter.com/yucelceylancom/status/1335569004384186368?s=19
   https://twitter.com/yucelceylancom/status/1335569004384186368?s=19
    vsjvsjvsjv000
    Lütfen çocuklarınızın bu konulardaki söylemlerine anında, ertelemeden karşılık verin. Çünkü hiç-bir çocuk bu konuda yalan söylemez, hayal kurmaz. Sizin o an vereceğiniz dönüt çocuğunuzun geleceğini değiştirir unutmayın. Çocuğunuz biraz büyüdüğünde ona özel bölge ve iyi-kötü dokunuş kavramlarını eğlenceli bir şekilde öğretin. Kötü dokunuşta kimlerden yardim istemesi gerektiğini cok iyi bilsin. Ve mumkunse de günümüzün şartları ile bebeklerinizi gözünüzün önünden hiç ayirmayin. Habere kanım dondu yorum yapamıyorum.
     meyvesebze
     İnsanların ünvanı karakterini belirlemiyor maalesef Babaymış amcaymış öğretmenmiş müdürmüş Sormak lazım insanmıymış bunlar.Hayvan desen hayvana hakaret olur Nasıl sapkınlık.Baba yapmış bunu Amca kuzen duyunca evire cevire dövselermiş babayı.Öğretmen müdür duymuş şikayet etselermiş aileyi.Korumaya alsalarmış çocugu....Bu ne uçkur düşkünlüğüdür...Yemin ederim böyleleri kıyımda köşemde olsa denk gelse olan hıncımı öfkemi uygulamazsam....
      cinayetvaraga
      Nasıl insansınız lan siz? sizin hiç mi vicdanınız yok!? hiç mi içiniz sızlamaz? varsa bir adalet bu ülkede, sizi süründürmeyen, hayatı size zindan etmeyen hakimin de savcının da bin belasını versin! çocuk lan bunlar. çocuk dediğin güler, oynar, hayal kurar... yapılır mı ulan bu!
       mervenizz_
       Yani bir baba bir çocuğunu nasıl istismar eder? Nasıl arkadaşlarına yemek gibi ikram eder? Biz sör vardır bilir misiniz? "HERKES ÇOCUK YAPMAYI BİLİYOR AMA HİÇ KİMSE ANNE-BABA BİLMİYOR"
        lydia-bad-mood
        Hergün daha da berbat haberler duyar olduk..Bu olayı o küçük yavruya yaşatan şerefsiz ,haysiyetsiz mahlukatlara diyecek bişey bulamıyorum kendi pisliklerinde boğulurlar inşallah
         patronicee
         Bunlar yalnızca işin medyaya yansıyan kısmı. Hastaneye 1.dereceden akrabalık bağı bulunan çocuklara istismar vakaları çok geliyor. Öz abisi tarafından istismar edilen 7 yaşındaki kız çocuğu vakası olmuştu kısa süre önce, doktor odasını kilitleyip saatlerce ağlamıştı.
          dr.rock
          Duyarlılığın ve paylaşımın için çok teşekkürler Çoçuğumuza çok geçmiş olsun Söylediklerin çok doğru ayrıca hukukidir. Bilip bildirmemek suçtur. 10 sene geriye dönük dava bile açılır. Kar amacı olmayacak şekilde şarkılaştıracağım Klibide paylaştığın olacak
           sairsel
           hay ben sizin gibi babanın amcanın sülalenin ............
            hipergrafi
            Bu olayları duyan aileler genelde yabancılardan korkuyor, çocuklarını yabancılara karşı uyarıyor. Oysa bu olayda da örnek olduğu üzere bu tür cinsel taciz vakalarında suçlular neredeyse her seferinde ailenin içinden, akrabalar ve komşular arasından çıkıyor. Özetle çocuğa güvenini kazanacak kadar yaklaşabilen, anne ve babanın bile güveneceği ve ummayacağı insanlar çıkıyor. İşte bu nedenle "Çocuğunuz tacize uğradığından söz ederse sakın inanmamazlık etmeyin" diyorlar. Umarım hiç birimizin bu bilgiyi hatırlamasına gerek kalmaz. Yine de aklınıza yazın. Çocuğunuz bu tür bi konudan söz ediyorsa bahsettiği kişi kim olursa olsun asla ama asla yanlış anlamış olma ihtimalini düşünmeyin. Zira çocuk zaten cinsellik konusunda tamamen cahildir birine iftira atacağı varsa da 'Paramı çaldı' der, 'küfretti' der, 'Vurdu' der. 'Oynarken kıyafetlerimi çıkarmak istiyor', 'Orama dokunuyor, yapma diyorum dinlemiyor' demek gibi şeyler gelmez aklına. Sorgulamayın ve derhal eyleme geçin zira çocuk bu konuyu size açacak noktaya gelene dek psikolojik ve fiziksel olarak bir sürü travmaya maruz kalmıştır.
             bright-wizard
             Bunun gibi gereksiz varlıkları toprağa gömeceksin ki gübre olup bir iş e yarasın.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.