60
13.6.2020
Çocuğunuz Size Gelip Ateist, Deist, Agnostik veya Başka Bir Görüşte Olduğunu Söylese Tepkiniz Ne Olurdu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   muzlu-pasta
   Bence sorun bende çünkü onu ben yetiştirdim ama bu onun kararı sonuçlarıda onun sorumluluğunda yinede onu çok sevicem her zaman
    blueberryy
    ne olursa olsun insan olsun yeter
     unlessmee
     özentilikten bu kararı vermediği sürece saygı duyarım
      mickey.mouse
      Sırf bu tür inanç ile ilgili düşünceler kafasını bunaltmasin diye çocuk yapmayacağım.Elimde olsa bende dusunmemeye çalışırdım ama olmuyor işte. Inanıyorum ya da inanmıyorum ikiside saçmalık Varoluşsal sancı...
       merveeksi
       Allah yolunu bahtını açık etsin evlat
        roxannee-
        Bir sevgilim vardı ateistti. Ailesi de bilirdi ki ailesi de çok dini bütün insanlar değildi ama ona saygı duymaları dinlemeleri çok hoşuma giderdi bence olması gereken bu.
         busrawashere
         O zamana kadar bildiklerimi anlatırım. Kendisi de araştırma yaptığı için içten içe mutlu olurum. Tekrar tartışırız sonra neyi seçerse seçsin.
          sucveceza
          Bir şey demeye hakkım yok...Ayrıca ben de farklı bir inançtanım.
           wb-
           Tebrik ederdim
            huzurunmavitonu
            İstediği görüşte olabilir. Konu ne olursa olsun birey olduğunun ve özgürlüğünün her zaman farkında olmalı. İnancı, giyim tarzı, yaşam biçimi, okuyacağı bölüm... Keşke dünya düzeni de değişse artık. Bi salın ya. Kimse kimsenin kafasındaki düşünce balonlarını şekillendirmeye kalkmasın artık. Elalem de susup oturmayı öğrensin. Ne çocuğum ne de bir başkasının inancına tecavüz edecek değilim.
             okabe-rintarou
             Hele ninno olasan Allahın dan bulasan
              damarcibasi
              Herkesin hayatına kimse karışamaz. Şaka bir yana 2000 sonrası doğanlara z kuşağı deniyor ve son araştırmalarda ateizm deizm vesair bu tarz yönetimler önceki kuşaklara göre (x - y kuşakları) daha yüksek oranlarda görülüyor. Bu kuşak artık kulaktan kulağa anlatılanlarla tatmin olmuyor. İnternet ortamında her türlü bilgiye erişebilen ve bu bilgileri kendince yorumlayarak çıkarımlarda bulunan bir kuşaktan bahsediyoruz. Önümüzdeki birkaç on yıl insanlık tarihinde çok önemli gelişmelere gebe.
               mertiniz
               Bireyler özgürdür, tercihleri de ancak kendilerini ilgilendirir
                balkan34
                Ben de Deist olduğum için mutlu olurdum.Eski çağlardan kalma dinler tamamen uydurulmuş geleneklerden ibaret.Tanrı binlerce yıl önce peygamberler,kitaplar ya da mucizeler falan gönderip de sonradan bu uğraşlarından vazgeçmedi.Aslında ne peygamber ne mucize hiç olmadı.Eski insanlar bunlara inanacak kadar bilgisizdi.Güneş tutulunca bakire kurban eden eski uygarlıklardaki insanlar gibi...
                 necla-kaplan1
                 inançlı olmasını sağlardım
                  yikikbiri
                  yaratıcı dahi bizi özgür bırakmış ben ona sadece saygı duyabilirim.Yeter ki mutlu olsun karpuza tapsa da olur
                   ozanesi
                   çocuğum bana gelip bir insanı, bir hayvanı, bir bitkiyi incitecek ya da öldürecek bir şey yaptığını söylemediği sürece her şeyi kabulüm
                    kisidegildisiii
                    Hiçbir tepkim olmazdı. Her şeyden önce karşımdaki bir birey ve hayattaki tüm tercihlerinde de özgür. İyi bir insan olduktan sonra ne olduğunun hiçbir önemi yok. Dinin ahlakı belirleyen bir olgu olduğuna da inanmıyorum asla.
                     ofansifvekaramizah
                     "Kral" derdim. Bi çocukla tanıştım geçen. 15 yaşındaydı, 14 yaşında ateist olmuş.Fen lisesinde okuyor 9.sınıflarda okul birincisiymiş.Çok şaşırmıştım.Akıllıydı baya.
                      birkankarael
                      Eğer sırf havalı olmak için sorgulamadan, bilmeden etmeden ateist olduğunu söyleseydi ağzına sıçardım. Ama araştırsaydı, dört büyük kitabı okusaydı ve özellikle bilime, evrime merak sarıp fikrini benimle paylaşsaydı onu tebrik ederdim.
                       erkud
                       Özgür iradesiyle düşünüp mantıklı kararlar verip vicdanlı olduğu sürece isterse güneşe bile inanabilir
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.