Çocuğun Toplumun Mücadele Ettiği Bir Hastalığa Çözüm Olabilecek Genetik Özelliklere Sahip Diyelim. Ne Yaparsın?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   İspanyol yapımı La Valla'ya (The Barrier) fena halde takmış durumdayım. Dizi olası bir üçüncü dünya savaşı sonrası siyasiler ve ekonomik durumu bir hayli iyi olan insanların yaşadığı sektör 1 ve sıradan vatandaşların çok ciddi bir polis denetimi altında yoksullukla mücadele etmeye çalıştığı, kahveden, suya her şeyin sınırlı olduğu sektör 2 olmak üzere iki kutba ayrılmış bir İspanya'da geçiyor. İzlemenizi tavsiye ediyorum. Gelelim asıl olaya. İspanya'nın mücadele ettiği 'noravirüs' adında bir epidemi var. Bizim coronavirüs'ten bir hayli esinlenmişler ve bir distopya olmasına rağmen bugün yaşadıklarımızda ele alınmış. Neyse, bu noravirüs'e karşı bazı özel çocukların antikor geliştirdikleri ve çocuklardan alınan kanların enfekte hastalara nakli durumunda hastaların iyileşebildiği gözleniyor. Ancak özel çocukları bulmak bir hayli güç bu nedenle hükümet ülkedeki tüm çocuklar üzerinde test yapmak onları kamplara almak istiyor. Bu çocukların çok özel oldukları, birçok insanı ve dahası bir ülkeyi kurtarabilecekleri söyleniyor. Böyle bir durum var diyelim, Corona için düşünelim hatta çocuğunuz insanları kurtarabilecek nitelikte onu hükümetin organize ettiği kamplara gönderip test yapmalarına izin verir miydiniz?
    gregory_
    Bizim hükümete güvenmiyorum, asla izin vermem. Zorla alirlar ama, beni de Silivri'ye sonra.
     nykskaos
     İnsan önce evlâdının sorumluluğunu, sağlık ve güvende olduğunu bilmek zorunda.
      detokssuyu
      Benim gözetimimde olacaksa evet ne gerekiyorsa yapardım. Benim çocuğum değerli evet ama başka çocuklar da diğer insanlar da bir o kadar değerli. Öbür türlüsü bencillik olacaktır çünkü.
       me_out_bye
       Çocuğun ayak parmagının kenarına iğne ile delik açtırırim canı yamyacak şekilde. Şifa fışkırttırırım. Sonra pamuk ve yara bandi takar götürürüm evladımı. Kimseye ellettirmem. Kanıni alsınlar yeter.
        vsjvsjvsjv000
        Hayır her şey benim denetimim ve kontrolüm altında olmak zorunda. Sonuçta o da benim canım.
         patronicee
         Çocuğumun sağlığının ve psikolojisinin kaldırabileceği yere kadar izin verirdim. Bir tık ilerisine dahi izin vermezdim.
          diocubacito
          Kendisine sorarım madem kararsız kaldım. Ama varıp da çok canını acıtacak şeylere izin vermem .
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.