Çocuğu Doğar Doğmaz İngilizce Öğretmeye Çalışan Ebeveyn
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Üzgünüm ama görgüsüzlüktür diyeceğim arkadaşlar. Kuzenim hayata geçiriyor bu durumu. Bir buçuk yaşında olan kızı ile İngilizce konuşmaya başlıyor şimdilerde. Anne karnında ingilizce podcastler dinledi, çocuk dünyaya geldiğinde evde ingilizce konuşma şartı koştu. Neymiş kulağı alışacakmış, yeter kelime sayısına ulaştığında çocuğun ingilizce konuşmaya başlayacağını düşünüyor. Ben bu ailelerin çocuklarının ingilizce öğrenebileceklerine olan inançlarının o kadar az olduğunu düşünüyorum ki bu gibi çabalara giriyorlar. Eğitim sistemine de güvenemiyorlar bunu anlıyorum ama biz nasıl öğrendik bu dili? Bir şekilde kendi çabalarımızla. Hala tam değiliz belki hiçbir zaman olamayacağız ama bu ailelerin çocuklarının ingilizce türkçe karması bir kelime dağarcığına sahip olmasından keyif aldıklarını düşünüyorum. Not: Görsel temsilidir. Barış Özcan ve ailesi Amerika'da yaşıyor ve oğlunun ana dili gibi İngilizce konuşuyor olması almış olduğu eğitimle alakalı.
    kania_
    Ya çocuklarınızı rahat bırakın zaten 7-8 yaşına kadar özgürler sonra derstir odur budur sorumlulukları artıyo bizim komşunun çocuğu 3 yaşında ingilizce biliyo olum ben 3 yaşımda daha türkçe konuşamıyodum.
     efla_tun
     Altı yedi yıl ingilizce gördüm derslerde afedersiniz bir b*ka yaradığı yok,kendi çabalarımla öğrenmeye çalışıyorum.Eğitim sistemi ingilizce için yeterli değil.Keşke benim ailemde öyle öğretmeye çalışsaydı
      gregory_
      Bana saçma geldi ama uzmanlari vardir sanirim bu konunun, onlara danismadan yapmak belki zarar bile verir cocuga bilemedim.
       _gizem_
       napacak çocuk doğar doğmaz ingilizceyi şlsajflsjaklsjksklsa
        lutfen-ama
        Sömürge devleti sayılırız sonuçta ama İngilizce değil de arapça öğrenseler daha yerinde olur arapların sömürdüğü tek ülkeyiz en nihayetinde. Ya da ilerde Avrupa'ya kaçak girince işe yarayabilir öğrensin bebeler. 😌
         sedefartuny
         Saçmalamayın ya hu. Öğretsinler işte ne kadar güzel. Keşke vakti zamanında bize de öğretselerdi. Sonra Türkler neden İngilizce öğrenemiyor??? 15 yaşında öğretmeye çalışıyoruz çünkü. Ağaç yaşken eğilir. Nokta.
          peripedia
          Ben takdir ediyorum ilgidir, çabadır. Bir temel oluşturuyor bu da çocuğun dil eğitiminde kolaylık sağlayacak. Neden görgüsüzlük olsun ayrıca. Kendi çocuğu isterse Japonca öğretir.
           gollummm
           Anaokulunda başlar 5 yaşında minik belli şeyleri öğrenmiş olur. Bunda sakınca yok. Bunu yaparken de oyun aracılığı ile yaptıklarından çocuklar hem keyif alır hem de biraz olsun o dil onun beyninde yer alır.
            aslanburcubirisi
            Şöyle düşünelim sen yıllarca eğitimdi bilmem neyiydi yabancı dil öğrenmek için uğraşacaksın ama çocuğun öyle bir gereksinimi olmayacak. Çocuğa eziyet değil iyilik bu bence.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.