531
3.6.2020
Çirkin Olmak Hayata 1-0 Geriden Başlamak Demek midir? dio'ları Alalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   silver-lininng
   Çirkin olan insanlar neden farklı muamele görürler ki şu hayatta..
    transylvania
    Çirkinlik diye bir şey yok .. Parasızlık & Bakımsızlık var . Kimisi maddi açıdan kendine bakamadığı için çirkin sıfatı alır , kimisi de bakımsızlıktan .. en basit geçen burda paylaşmıştı duygu özaslanın geçmiş bi resmini paylaşmışlardı şimdikiyle arasında dünyalar kadar fark var .. Bunu sağlayan para ve bakımdır .. Aksini iddaa eden gerizekalıdır . Herkesin güzellik anlayışı farklıdır elbet ama çirkinlik düşüncesi az çok toplumda aynı sayılır .Bu ERKEKLER içinde geçerlidir.
     nunukafasi
     Çirkin olmak değil de zengin olmamak bence hayata 1-0 geriden başlamak demek olabiliyor. Zengin ve çirkinsen kimse çirkinliğini görmüyor mesela. Bu da böyle bir bakış açısı.
      fak1r
      1-0 değil 10-0 çirkinim oradan biliyorum
       gurselfidan
       10 0 geride başlar görünüş çok önemli
        bsra23
        Özgüven eksikliğidir asıl 1-0 geriden başlamak. Asıl çirkinlik; karaktersizlik, riyakarlık, narsistlik vb.
         1cerenaltay
         Bence değildir. Yani ben 1-0 geriden başladığımı düşünmüyorum. Elimden geldiği kadar kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve elimden geldiği kadar topluma faydalı olmaya çalışıyorum. Bence önemli olan bu. İnsan kendisiyle ve çevresiyle barışık olduğunda dış görünüşünün bir önemi olmuyor. Kendinizi sevin, sayın. Siz kendinizi sevdiğinizde hayata bakış açınız da da büyük fark oluyor. Enerjinizle çevrenizi etkileyebiliyorsunuz.
          imailahorsilah
          İnsanlar hep bir estetik kaygı içindeler. Hepimizin fıtratı eşsiz bunun farkında dahi değiller, bizler güzeliz, kainata mensup herşey gibi. Aslolan kalplerimizin saydam kalabilmesi. İçiniz beyaz olsun, prizma ışığınızı gökkuşağına çevirir.
           zeynebio
           Ben de kendimi çirkin hissediyorum. Ne yapsam da güzel gelmiyorum kendime. Hak verdim bu başlığa. Eğer çirkinseniz hayat çok zor.
            samyeli90
            Çünkü insanlar dış görünüşe bakıyorlar
             ozanesi
             Eğer erkeksen ve komiksen ya da zenginsen bundan bir şekilde yırtıyorsun. Kadınlar ya espirine ya da araba markana düşüyor. Dolayısıyla standart bir yakışıklıyla eşit şansa sahip olabiliyorsun. Ama kadınsan... NOOOOO dostum. 2-0 geridesin hatta. Komik olman da fayda etmez, erkekler seni kanka görür yalnızca. Zenginsen de zaten estetikle yüzünü kırdırıp yenisini yaptırıyorsun. Salak değilsen güzel bir şey yaptırırsın herhalde
              zodyakli
              Mesela La Casa De Papel'de Nairobi, normal şartlarda bize çirkin gelebilecek bir kadınken kadının her hali tavrı acayip çekici ve güzel gelmedi mi size de diziyi izlemeye devam ettikçe? Böyle de bir şey güzellik birini tanıdıkça o insan güzelleşir ya da çirkinleşir. Mesela Terazi burcu erkekleri de bu kategori de değerlendirilibilir. Zarafet güzellik burcudur ama bazılarını tanıdıkça değişir bu algın gibi.
               alevalevay
               Bence değildir. Sosyal medyada gördüğümüz çoğu insan kendi değil zaten. Estetik, makyaj olmasa düşünemiyorum onların haliniii
                mercannn
                Bence güzel ve çirkin görecelidir. Bide dünyanın en çirkin insanı olmuşum cokta umrum değil hani. Nerden bakarsan bak bence insan kendi gibi olunca güzeldir ama kimisine göre köfte dudak , güzel göt , büyük meme , uzun kirpik falandır yani.
                 caffeinerboy
                 Günümüz dünyasında özellikle materyalistik düşünce anlayışı maalesef dış görünüşü,düz düşünen insanlar için onemli kilmakta(bu da büyük bı cogunluk ediyor).Fakat şu 1-0 geriden başlama olayi falan senin de neyi onemsedigine bağlı.Kendinle barışık isen eğer çirkin olduğunu düşündüğün konu bile seni 1-0 önde yapabiliyor.Zaten insanlara da dikkatli bakarsan güzellik adı altında her yerin bir işlemi oldu rinoplasti,jawline,çene dolgusu...Bana sorarsan güzelim diyenlerin de çoğu birbirine benzeyen yapay,fabrikasyon insan popülasyonlarıdır.boyle düşündüğünde Farklı olduğunu bilmen bile bence seni üstün kılar sıradanlasanlara nazaran :)
                  canece
                  Maalesef 5-0 geriden başlıyo kendimden biliyorum :((
                   rarero
                   Çirkinlik; göreceliği çok değişebilen bir kavram olmakla birlikte günümüzde en çok insanların dış görünüşünü değerlendirirken kullanılır. Kavramın oluşturduğu genel algı, toplumdan öğrenilen normlarla şekillenir. Maalesef bu algıya dahil edilen bireylerin birçoğu öz güven problemi yaşar. Benliklerine olan saygılarını kaybederler. Dolayısıyla yaşantılarında bu kayıpların sıkıntısını çekerler. Tüm bu normlara, algılara, bireysel kanaatlere meydan okuyarak ''Ben çok güzelim'' diyebilmeli her insan!
                    marsli.
                    Evet öyledir toplum yüzünden . Yakışıklı biriyle çirkin birine eş davranildiğini düşünen varmı?
                     lylftmksc
                     Çirkin diye bir şey yok, estetik yaptıracak parası olmayanlar, photoshop yapamayanlar var. Dolandırıcılar.. 😡😡
                      doraa___
                      Ulan Çorumdayım tam yazacam deprem oldu amk unuttum ne diyeceğimi
                       benita
                       Bana göre değil ama yaşadığımız dünyada önem arz ettiği için böyle bi algı oluşuyor. Örneklerini forumdaki başlıklardan görmek mümkün zaten
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.