618
3.6.2020
Çirkin Olmak Hayata 1-0 Geriden Başlamak Demek midir? dio'ları Alalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   silver-lininng
   Çirkin olan insanlar neden farklı muamele görürler ki şu hayatta..
    transylvania
    Çirkinlik diye bir şey yok .. Parasızlık & Bakımsızlık var . Kimisi maddi açıdan kendine bakamadığı için çirkin sıfatı alır , kimisi de bakımsızlıktan .. en basit geçen burda paylaşmıştı duygu özaslanın geçmiş bi resmini paylaşmışlardı şimdikiyle arasında dünyalar kadar fark var .. Bunu sağlayan para ve bakımdır .. Aksini iddaa eden gerizekalıdır . Herkesin güzellik anlayışı farklıdır elbet ama çirkinlik düşüncesi az çok toplumda aynı sayılır .Bu ERKEKLER içinde geçerlidir.
     caffeinerboy
     Günümüz dünyasında özellikle materyalistik düşünce anlayışı maalesef dış görünüşü,düz düşünen insanlar için onemli kilmakta(bu da büyük bı cogunluk ediyor).Fakat şu 1-0 geriden başlama olayi falan senin de neyi onemsedigine bağlı.Kendinle barışık isen eğer çirkin olduğunu düşündüğün konu bile seni 1-0 önde yapabiliyor.Zaten insanlara da dikkatli bakarsan güzellik adı altında her yerin bir işlemi oldu rinoplasti,jawline,çene dolgusu...Bana sorarsan güzelim diyenlerin de çoğu birbirine benzeyen yapay,fabrikasyon insan popülasyonlarıdır.boyle düşündüğünde Farklı olduğunu bilmen bile bence seni üstün kılar sıradanlasanlara nazaran :)
      1cerenaltay
      Bence değildir. Yani ben 1-0 geriden başladığımı düşünmüyorum. Elimden geldiği kadar kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve elimden geldiği kadar topluma faydalı olmaya çalışıyorum. Bence önemli olan bu. İnsan kendisiyle ve çevresiyle barışık olduğunda dış görünüşünün bir önemi olmuyor. Kendinizi sevin, sayın. Siz kendinizi sevdiğinizde hayata bakış açınız da da büyük fark oluyor. Enerjinizle çevrenizi etkileyebiliyorsunuz.
       fak1r
       1-0 değil 10-0 çirkinim oradan biliyorum
        benita
        Bana göre değil ama yaşadığımız dünyada önem arz ettiği için böyle bi algı oluşuyor. Örneklerini forumdaki başlıklardan görmek mümkün zaten
         doraa___
         Ulan Çorumdayım tam yazacam deprem oldu amk unuttum ne diyeceğimi
          dipsiz
          Ben çirkinim -10dan başladım. ÇARE KESE KAĞIDI!!
           zodyakli
           Mesela La Casa De Papel'de Nairobi, normal şartlarda bize çirkin gelebilecek bir kadınken kadının her hali tavrı acayip çekici ve güzel gelmedi mi size de diziyi izlemeye devam ettikçe? Böyle de bir şey güzellik birini tanıdıkça o insan güzelleşir ya da çirkinleşir. Mesela Terazi burcu erkekleri de bu kategori de değerlendirilibilir. Zarafet güzellik burcudur ama bazılarını tanıdıkça değişir bu algın gibi.
            alevalevay
            Bence değildir. Sosyal medyada gördüğümüz çoğu insan kendi değil zaten. Estetik, makyaj olmasa düşünemiyorum onların haliniii
             imailahorsilah
             İnsanlar hep bir estetik kaygı içindeler. Hepimizin fıtratı eşsiz bunun farkında dahi değiller, bizler güzeliz, kainata mensup herşey gibi. Aslolan kalplerimizin saydam kalabilmesi. İçiniz beyaz olsun, prizma ışığınızı gökkuşağına çevirir.
              lylftmksc
              Çirkin diye bir şey yok, estetik yaptıracak parası olmayanlar, photoshop yapamayanlar var. Dolandırıcılar.. 😡😡
               papatyavkaktuss
               Çirkinlik kavramı çok yanlış. Yani bir iki dişi yok, yüzünde kocaman ben var, kaşları çok en önemlisi kilolu diye bir insan erkek kadın farketmez çirkin konumunda olmamalı. Bunlar geçer kilo verir, kaşını alır yani illaki eğer o özelliğini sevmiyorsa ondan kurtulur ama ona çirkin gözüyle bakanlar içini tekrar güzelleştirebilecekmi? Bunlar büyük bir önyargıdır! Yani hayata 1-0 geriden başlamak değildir.
                samyeli90
                Çünkü insanlar dış görünüşe bakıyorlar
                 daisyyy
                 Bu başlık beni üzdü. Ama nasıl çirkin kızların yanında yakışıklı erkek, güzel kızın yanında çirkin erkek oluuyor. Demekki göreceli bir şey. İnsan gönül gözüyle sevince ahh ne çirkinler yakışıklı oluyor bir bilseniz..
                  mevsimlerden-sonbahar61
                  Bakımsız olmak vardır
                   nunukafasi
                   Çirkin olmak değil de zengin olmamak bence hayata 1-0 geriden başlamak demek olabiliyor. Zengin ve çirkinsen kimse çirkinliğini görmüyor mesela. Bu da böyle bir bakış açısı.
                    mercannn
                    Bence güzel ve çirkin görecelidir. Bide dünyanın en çirkin insanı olmuşum cokta umrum değil hani. Nerden bakarsan bak bence insan kendi gibi olunca güzeldir ama kimisine göre köfte dudak , güzel göt , büyük meme , uzun kirpik falandır yani.
                     zeynebio
                     Ben de kendimi çirkin hissediyorum. Ne yapsam da güzel gelmiyorum kendime. Hak verdim bu başlığa. Eğer çirkinseniz hayat çok zor.
                      kuyinist
                      Degildir tabi ki. Cok guzel olmakta arti puan degildir. Muhtemelen bu dioyu guzellik algisina kapilmis birisi atmistir. Ama insanlarin once karakterine sonra zekasina onem verin...
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.