Cinsiyetsiz Tuvalet İster miydiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Birkaç yerde gördüm bu muhabbeti. Pek çok insan, cinsiyet kalıplarını yıkabilmek için cinsiyetsiz tuvalet istiyor. Bazı ülkelerde ise hoteller filan iki seçeneği de misafirlerine sunuyor. Aslında bunun cinsiyet kalıplarını yıkmak ya da toplumsal cinsiyetle hiç alakası yok. Kadın ve erkek, BİYOLOJİK olarak birbirlerinden farklı canlılardır. Özellikle de erkeklerin, organlarının şeklinden dolayı bulaşıcı hastalığı yayma ihtimali çok daha fazladır. Özellikle de rahim ağzı kanseri gibi hastalıklarda taşıyıcı olan erkeklere hiçbir şey olmazken, bu virüsü bulaştırdıkları kadınların yaşayacaklarını tahmin edebilirsiniz. Yani tuvaletlerinin ayrılması hijyenik açıdan doğru bir durumdur. Toplumsal cinsiyet kalıpları biyolojik temellerle ayrılmaz. Diyetisyenler de erkek danışanlarına çok daha yüksek kalorili diyetler verir. Bedensel olarak hiç eğitilmemiş bir kadın ve erkeği yan yana koyduğunuzda erkek olan yüzde 99 ihtimalle daha çok poşet taşıyabilir. Bunun cinsiyet ayrımcılıkla bir alakası YOK. Biyolojik temeller yalnızca. Ayrıca sosyolojik olarak düşünürsek pek çok çalışma kadınların erkeklerden daha hijyenik olduğunu söylüyor. Yani erkeklerin herhangi bir olası mikrobu taşıma ihtimali daha fazla. He şöyle bir şey var, ben her kadın temizdir ya da her erkek kirlidir demiyorum. Bazen kadınlar tuvaletine girdiğimde öyle manzaralarla karşılaşıyorum ki, hem kadınlığımdan hem de insanlıımdan utanıyorum. Bir genelleme yalnızca. Kısacası cinsiyetsiz tuvaletlerin cinsiyet ayrımcılığına bir faydası yok.
    alys
    once biz insan olmayı öğrenelim gerisini sonra tartışırız.
     eski_bi_tanidik
     Biz bunları konuştuk
      hogwartsmektubugelmeyen
      İstemezdim. Ne yalan söyleyeyim karşı cinsi pek hijyenik bulmuyorum.
       buse01
       Evet isterdim belki s2çıp çıkarken göz göze falan geliriz bir aşk doğar
        ladydisko
        birçok yeri burasıda kapsıyor iki arama tuşuna basıversen hiç bunları söylemeyeceğiz
         me_out_bye
         Ben girebilirdim sorun teşkil etmez ama herkese olmaz. Diğer bazı hemcinslerim girmemeli. Sorun teşkil eder. Ayni şekilde bazı karşı cinslerim girebilirken sorun olmaz ama bazıları ile çok büyük sorunlar çıkar onlar girmemeli. = Böyle bir şeye hazır değiliz.
          tachycardia
          Ne gerek var şimdi aw banane çok da önemli değil cinsiyetliymiş cinsiyetsizmiş. Tuvalete de anlam yüklemeyin. Ne alaka yani başka konularda yıkın kalıpları.
           dr.rock
           konsantre olamam
            kaaninteyzesi
            Hep hemcinsle denedik bir de karşı cinsle deneyelim midir mevzu.. ne gerek var onca derdin sıkıntının arasında hangi işsizin aklına geliyor bu
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.