Cinselliğin Bastırıldığı Toplumlarda Kadının Her Samimi Davranışının, Erkek Tarafından Şehvet Olarak Algılanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   excelans01
   Peki tam tersi daha mı mantıklı sizce? Düşünsenize istediği her an bunun ayıp, kusur ya da hata saymayan bir popülasyon ve bi anlık hevesin getirdiği onlarca kitle problemi. Bunun artısı sadece tatmin olmaksa bastırılması daha makul bir çözüm bence..
    kafatamircisi
    hayır katılmıyorum. şu sebebten dolayı bastırılmış toplumlarda cinsellik tamamen o toplumun ahlak kurallarına göre kategorize edilir. ahlak denilince de sadece kadından konuşmaya başlayan herkes ahlaksızdır. cinselliğin bastırıldığı toplumlarda kadın cinayetleri, eşcinsel cinayetleri, şiddet ve baskı, çocuk istismarı, pedofili, hep ön plandadır. diğer yandan cinselliği normal bir olgu olarak karşılayan toplumlarda bu tür şiddet ve istismar olayları çok düşüktür. bunlar istatistiki sonuçlarla da ispatlanmıştır. eşcinsel evlilikleri, aynı evde evlilik olmadan yaşama biçimi de bu toplum da normal karşılanır. ve ahlak kuralları da bu toplum da kadın temelli değil özgürlükçü eşitlikçi temellere göre kategorize edilmiştir. şimdi ben size sorayım cinselliğin bastırıldığı toplum anlayışı olması gereken midir??
     rosemary_
     Bazen dolmuşa bindiğimde ya da bir yerden alışveriş yaptığımda göz temasından bile kaçınıyorum ister istemez.
      tsukyomi
      Sıcakkanlı bir insanım, konuştuğum insana mutlaka gülümserim, kısa süreli bir muhabbet açıldığında mutlaka katılırım. İnsana mahsus bir şeydir bu, karşıdakine değer vermektir. İstedikleri kadar hafif kadın olarak algılasınlar, onların zihninin kirliliği ile kendiminkini de kirletemem. Bu toplumlara seve seve öğretilecek insanlık. Ya öğrenecekler, ya da kendiliğinden batacaklar.
       asit
       Bunun bastırılması kimseye bir fayda sağlamaz. Kafaya vura vura öğreteceksin gerekirse insan ilişkilerini. Ayıp, günah diyerek bir yere varamaz kimse. Bunun eğitimi ayrı, ikili ilişkilerin eğitimi ayrı verilecek. Yok sayılan, bastırılan duygular ne olursa olsun illa ki bir gün bir yerden patlak verir. Ülkedeki saçma çarpık ilişkilerin sebebi de çoğunlukla bu bastırılan ayıp sayılan cinsellik unsuru.
        detokssuyu
        Gayri ihtiyari boya ustasının yanındaki çocuğa canım dedim diye dedemle uzun bir süre papaz olmuştum. Klasik nereden canın oluyor senin tartışması, ayıplamalar falan. Kadının adı yok, kadının yeri yok işte.
         peripedia
         Biz kadınlar ne zaman doğru anlaşıldık ki zaten. Ömrümüz erkekler bizi yanlış anlamasın otosansürü ile geçti ve geçiyor. Toplum baskısı böyle bir şey. Ben bana açılan adamın duyguları yanlış mı anlıyorum acaba diye düşünürken kadınlar için durum tam tersi bir şekilde işliyor.
          sedefartuny
          Asansör bozuk olduğu için merdivenle 7 kat çıktı diye su ikram ettiğim halini hatırını sorduğum kurye akşamına mesaj attı ya. Şaka gibi ama gerçek. Biz kadınların iyi insanlar olmaya hakkı yok demek buradan bunu anlıyorum ben.
           mrlawyerkk
           Şahsi bir durumdur bu sayıları fazladır ama toplumun cinsel tabularından kaynaklı değil kişinin ömrü hayatında en fazla üç kadınla muhabbet edebildiğinden kaynaklanır. Biz de bu toplumun birer ferdiyiz en nihayetinde biz neden kadının her samimi davranışını şehvet olarak algılamıyoruz.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.