Cinselliği Tabulaştıran Toplumların Geri Kalmaları Tesadüften mi İbaret?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   roxannee-
   Malum cinsellik denildiğinde konuşulması bile rahatsız ediyor böyle toplumları oysaki cinsellik dediğimiz şeyin konuşulması normalleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ben. Belki o zaman birçok yanlışın da önüne geçilebileceğini de düşünürüm. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?
    1cerenaltay
    Bizim toplumda yolda el ele gezen çift bile yadırganıyor. Aq ülkesinde herkes namus bekçisi.
     moonlight3rd
     Kaçan kovalanır mantığının bir topluma uyarlanmış halidir Türkiye'de cinsellik. Kadınlar erkeklerle, kedinin fare ile oynaması gibi oynamaya o kadar alışmıştır ki seksten değil de daha çok bundan zevk alırlar. Sonuç olarak, etik yetilerini kaybetmiş aşırı egolu kendini beğenmiş plastik kadınlar ve pipilerini nereye sallayacağını şaşırmış, ağzından köpük çıkaran erkeklerle dolu bir ülkeye dönüşür.
      googleamca
      Aklıma şu sözü getirdi. Ahlak ve namus diyince sadece kadından konuşan herkes ahlaksız ve namussuzdur ..
       velevkiozge
       Her zaman inandığım bir şey vardır, nereden sıkarsan oradan patlak verir.. Cinsellik tabu oldukça insanlar bu konuda bilgisizce tecrübeler edinir. Bu da konudaki yanlışlığı devam ettirir. Kesinlikle bir tesadüf değil, modern dünyada geri kalan her toplumda cinsellik tabudur. Ancak modernliği reddeden doğal kabilelerde tabu değildir. Orada cinsellik özgür bir eylemdir. İnsan doğasında olduğu bilinir, doğal karşılanır.
        lovewkoko
        cidden cinselliğin ayıplandığı her yeri bok götürüyor. dünya haritasını önünüze getirin, nereyi bok götürüyorsa orada cinsellik tabudur. başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum.
         cekirdeksizkarpuz
         Bi türlü dozajı tutturamıyoruz. Bir kısmımız tabulastırarak cinsellik konuşmayı haram günah sayıyor, bir kısmımız da her fırsatta olur olmadık her yerde cinsellikten bahsetmeyi çağdaşlık sanıyor. Isin garip tarafı tabulastiranlar sekse daha düşkün oluyor, alayımızdan daha çok sevişiyor; Iki cümlesinden birisi seks, sevişmek, vs olanlar da masturbasyon bağımlısı oluyor.
          tiroyitbezi
          Değişecek arkadaşlar. Bütün bu gereksiz tabular yıkılacak. Evet Türkiye'de de olacak. Hatta en muhafazakar kesimlerinde bile şakır şakır seks, erotizm , homoseksüellik ve alkol hüküm sürecek. Az kaldı. İnanıyorum ben.
           bosvermisfalan
           Kesinlikle değil. Her şeyden utanan bir nesil yetiştiren toplumdur. Cinsellik bir ihtiyaçtır bunun ayıp olarak karşılanması ayıptır. Orta Çağ insanıdır ayrıca. Orta çağın araştırmadan yoksun bir dönem olduğunu biliyoruz.
            a.l.p.o.l.l.o.n
            Şimdiiiiii böyle şeylerin mahremiyeti ihlal edilmedikçe sorun olmaz ve gözümüze kocaman peniside sokmak tabu yıkmaya girmez bununda bir adabı bir konuşulacak vakti vardır. Bunlara tıbbi olarak yaklaşılmalı eğer bir şehvet belirtecekse bu şehveti duyacağı kişiyle diyaloğu özel olmalı anlıyor musunuz ? Kısacası mantıksal gelmedikçe bir sapkınlığa dönüşebilir bu da hiç hoş olmaz.... |Mesela bir başlık açılır kamasutradan bahsedilir konuşulanlar ordadır nasıl farklı konular farklı zamanda farklı başlıklarda konuşuluyorsa|
             pinusnigra
             Cinsellik yoktur, sapıklık vardır. Cinsellik nefes almak gibi bir ihtiyaçtır haliyle her canlının muhtaç olduğu bir şey. Ancak bu, benliğimizin farklı noktalarına da dokunan bir şey bu yüzden belli bir olgunlaşma süreci istiyor. Yani nasıl ki bedenen bir olgunluk gerekiyorsa, bunun zihnen ve ruhen de gelişmesi şart ki normal olsun. Geri kalmış ülkelerde sorun bu, fiziksel gelişmişlik istemediğin kadar ama zihnen, ruhen tamamlanmamış,sıkıntı buradan geliyor. Mesela hiç birini başka birinin nefes alışı hakkında yorum beyan ederken gördünüz mü? Yani "x' in nefes alışı ne öyle ya kuru" ya da "uffff x'in nefes alışına bak be hey maşallah" gibi. Çünkü nefesin normal bir faaliyet olduğu herkes tarafından kabul görüyor. Ancak cinselliğin dediğim gibi ruhen ve zihinden oturması gerekiyor. Zaten oturunca da düzelir her şey. Buradan sakın çok eşliliği destekliyor gibi bir anlam çıkmasın sadece ilgili taraflar arasında paylaşılması gerekiyor, ancak herkesle paylaşılması, konuşulması, boy boy sahnelenmesi elbette yanlış.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.