689
23.6.2020
Cinselliği Tabulaştıran Toplumların Geri Kalmaları Tesadüften İbaret mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   roxannee-
   Malum cinsellik denildiğinde konuşulması bile rahatsız ediyor böyle toplumları oysaki cinsellik dediğimiz şeyin konuşulması normalleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ben. Belki o zaman birçok yanlışın da önüne geçilebileceğini de düşünürüm. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?
    moonlight3rd
    Kaçan kovalanır mantığının bir topluma uyarlanmış halidir Türkiye'de cinsellik. Kadınlar erkeklerle, kedinin fare ile oynaması gibi oynamaya o kadar alışmıştır ki seksten değil de daha çok bundan zevk alırlar. Sonuç olarak, etik yetilerini kaybetmiş aşırı egolu kendini beğenmiş plastik kadınlar ve pipilerini nereye sallayacağını şaşırmış, ağzından köpük çıkaran erkeklerle dolu bir ülkeye dönüşür.
     ulrich
     Baslik neselensin az konusalim sonra
     https://www.youtube.com/watch?v=ydrtF45-y-g
     https://www.youtube.com/watch?v=ydrtF45-y-g
      sucveceza
      Değil. Özellikle de bu toplumlarda cinsellik, her nedense en çok kadınlara tabudur çünkü eril tahakküm!
       imailahorsilahh
       Bu konuları konuşmaktan sıkıldım.(leş toplumumuzu) Unique Turkey'em
        patiklipengui
        Bizde uygulamada sıkıntı yok dile getirmek büyük sıkıntı.
         tiroyitbezi
         Değişecek arkadaşlar. Bütün bu gereksiz tabular yıkılacak. Evet Türkiye'de de olacak. Hatta en muhafazakar kesimlerinde bile şakır şakır seks, erotizm , homoseksüellik ve alkol hüküm sürecek. Az kaldı. İnanıyorum ben.
          coronavirus
          Her şey çok güzel olacak!
           a.l.p.o.l.l.o.n
           Şimdiiiiii böyle şeylerin mahremiyeti ihlal edilmedikçe sorun olmaz ve gözümüze kocaman peniside sokmak tabu yıkmaya girmez bununda bir adabı bir konuşulacak vakti vardır. Bunlara tıbbi olarak yaklaşılmalı eğer bir şehvet belirtecekse bu şehveti duyacağı kişiyle diyaloğu özel olmalı anlıyor musunuz ? Kısacası mantıksal gelmedikçe bir sapkınlığa dönüşebilir bu da hiç hoş olmaz.... |Mesela bir başlık açılır kamasutradan bahsedilir konuşulanlar ordadır nasıl farklı konular farklı zamanda farklı başlıklarda konuşuluyorsa|
            cekirdeksizkarpuz
            Bi türlü dozajı tutturamıyoruz. Bir kısmımız tabulastırarak cinsellik konuşmayı haram günah sayıyor, bir kısmımız da her fırsatta olur olmadık her yerde cinsellikten bahsetmeyi çağdaşlık sanıyor. Isin garip tarafı tabulastiranlar sekse daha düşkün oluyor, alayımızdan daha çok sevişiyor; Iki cümlesinden birisi seks, sevişmek, vs olanlar da masturbasyon bağımlısı oluyor.
             bosvermisfalan
             Kesinlikle değil. Her şeyden utanan bir nesil yetiştiren toplumdur. Cinsellik bir ihtiyaçtır bunun ayıp olarak karşılanması ayıptır. Orta Çağ insanıdır ayrıca. Orta çağın araştırmadan yoksun bir dönem olduğunu biliyoruz.
              birminikkaktus
              Bir kitaptan ibaret.
               mertiniz
               Tabii ki değil bence. Zaten geri kalmışlıklarından cinselliği de tabulaştırıyorlar ya !
                pinusnigra
                Cinsellik yoktur, sapıklık vardır. Cinsellik nefes almak gibi bir ihtiyaçtır haliyle her canlının muhtaç olduğu bir şey. Ancak bu, benliğimizin farklı noktalarına da dokunan bir şey bu yüzden belli bir olgunlaşma süreci istiyor. Yani nasıl ki bedenen bir olgunluk gerekiyorsa, bunun zihnen ve ruhen de gelişmesi şart ki normal olsun. Geri kalmış ülkelerde sorun bu, fiziksel gelişmişlik istemediğin kadar ama zihnen, ruhen tamamlanmamış,sıkıntı buradan geliyor. Mesela hiç birini başka birinin nefes alışı hakkında yorum beyan ederken gördünüz mü? Yani "x' in nefes alışı ne öyle ya kuru" ya da "uffff x'in nefes alışına bak be hey maşallah" gibi. Çünkü nefesin normal bir faaliyet olduğu herkes tarafından kabul görüyor. Ancak cinselliğin dediğim gibi ruhen ve zihinden oturması gerekiyor. Zaten oturunca da düzelir her şey. Buradan sakın çok eşliliği destekliyor gibi bir anlam çıkmasın sadece ilgili taraflar arasında paylaşılması gerekiyor, ancak herkesle paylaşılması, konuşulması, boy boy sahnelenmesi elbette yanlış.
                 ibrahim-arig
                 tesaduf bence cunku gelismislik bilgiyle ekonomiyle ve teknolojiyle olur cinselligi bir ayip olarak goren muslumanlar geri kalmis deniyo bu dio ya gore ama cinselligi ayip olarak gormeyen ama aclik ve sefalet icindede yasayan yuzlerce hristiyan devletler var bence alakasi yok
                  lovewkoko
                  cidden cinselliğin ayıplandığı her yeri bok götürüyor. dünya haritasını önünüze getirin, nereyi bok götürüyorsa orada cinsellik tabudur. başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum.
                   googleamca
                   Aklıma şu sözü getirdi. Ahlak ve namus diyince sadece kadından konuşan herkes ahlaksız ve namussuzdur ..
                    1cerenaltay
                    Bizim toplumda yolda el ele gezen çift bile yadırganıyor. Aq ülkesinde herkes namus bekçisi.
                     velevkiozge
                     Her zaman inandığım bir şey vardır, nereden sıkarsan oradan patlak verir.. Cinsellik tabu oldukça insanlar bu konuda bilgisizce tecrübeler edinir. Bu da konudaki yanlışlığı devam ettirir. Kesinlikle bir tesadüf değil, modern dünyada geri kalan her toplumda cinsellik tabudur. Ancak modernliği reddeden doğal kabilelerde tabu değildir. Orada cinsellik özgür bir eylemdir. İnsan doğasında olduğu bilinir, doğal karşılanır.
                      wb-
                      Canlıların dünyaya gelmesinin en temel amacı üreme. Cinselliği tabulaştıran toplumlar sexi sadece üremek için yapıyor temel amaçlarını yerine getirmiş oluyor. Ama cinselliğin tabu olmadığı toplumlar cinzellik hakkında daha fazla eğitimli olduğu için üreme ikinci plana atılabiliyor . Bu durumda da gelişimin önü açılıyor bence.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.