Cinsel İlişki Yaşı Kaç Olmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi biliyorsunuz ki ülkelerde bu yaş çok farklı bazı yerlerde 16 bazı yerlerde 17 bizim ülkemizde ve başka ülkelerde ise 18 hatta 15 olan ülkelerde var peki sizce bunun doğrusu nedir?
    _sofia_
    İnsan kanunları mı kast edilen yoksa doğa kanunları mı? İnsanların koyduğu kanunlar ülke ülke değişir. Doğanın koyduğu kanunlar insandan insana değişir. Kiminin bedeni erken girer ergenliğe, kiminin geç girer gibi...soru şudur, neye göre ideal? Zaman mekan kavramı da çok göreceli. Bundan 2000 sene önce avrupa'da kaç yaş, asya'da kaç yaştı mesela? bundan 300 sene sonra dünyanın neresinde hangi yaş olacak? Bunun yanında toplum, eğitim, aile, dini inanç, bakış açısı yani öğrenilmiş algıdan sıyrılarak düşünüldüğünde hakkında daha anlamlı bir sonuca varılacaktır. Şimdi bizimkile 13 yaşında bir kızın hormonları tavandır desen o yaştaki kızın hayatını bitirirler. Bizim ülkemize ve yaşadığımız döneme göre durum bu.
     eefenizz_
     16-17 iyidir bence
      tsukyomi
      Beden yaşı kişiden kişiye değişir. Ama bunu suistimal edecek insan çok. 18 iyidir, hem vücut gelişmiş olur, hem de legallik problemi ortadan kalkar, kişiler kendi kararını, olası bir sıkıntıda kendi haklarını koruyabilecek erişkinliğe ulaşır.
       monaiman
       25 yaş altına sakıncalı olarak görüyorum.
        kafatamircisi
        dünyanın çoğu ülkesinde ortalama 18-19 dur. daha alt yaşlarda kabul eden ülkeler de vardır bu ortalamanın altında olan ilişkiler istismardır, suçtur. tam bir birleşme olmadan(dokunarak, öperek) yaşanan
        https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Cinsel_r%C3%BC%C5%9Ft_ya%C5%9F%C4%B1
        cinsel deneyim
        yaş ortalaması daha düşüktür.
         dikistutmaz_sabri
         kim nezaman kaç yaşına gelince isterse o yaşta olmalı diyorum.18 yaş altı olmasını doğru bulmam
          gregory_
          Normalde olmamali ama insanin kendi kurdugu sistem her seyi kötüye kullanabilme sansi da verdigi icin buna da limit ariyoruz, dogal dürtülere yas belirlemek benim haddimi asar ama yasalar 18 yetiskinliktir diyorsa yasal sorunlar olmamasi icin bu limit olabilir.
           gollummm
           bizde kadın evlenene kadar diye bir durum vardı. Artık biraz o süreç değişti tabi ki. Bence 16 17 gerçekten küçük bir ilişki için yanlış bir tercih daha üzücü durumlar yaratabilir. Bence kendini kadın olarak tanıdığı bir yaş olmalı... Türkiye de hala aşılmamış geri kafalılık var. Ve kadınlar bu durumda çok kötü şeyler yaşayabiliyorlar. Önce kafa yapımızı değiştirmek lazım sonra bu kadar rahat cinsellik yaşı kaç olmalı acabayı konuşmak gerekiyor.
            adil-kopuz
            Zevki yaşamak istediği yaş
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.