19
27.8.2020
Çinlileri Kedi Köpek Yiyor Diye Yargılamanın Saçma Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   fuckerfukara
   bence de kedi köpek yılan tarzı şeyleri yemeleri barbarlık ve vahşiliktir ama yargılayamıyorum. örneğin şu anda tanrısı inek olan bir hintlide bize aynı şekilde bakıyor ama bizim inek yememiz bize iğrenç gelmiyor. bunların kültürleri de böyle demek ki adamlar vazgeçmiyor. kedi köpek yiyor diye bir vegan bu cümleleri kullansa anlarım çünkü o hiçbir şekilde hayvan yemiyor ama ben bunları söylemeye hakkımın olduğunu düşünmüyorum belki çinde doğsaydım bana da normal gelecekti.
    tsukyomi
    Yabani hayvan pazarından çıkan virüsün dünyanın belini kırdığı şu zamanda sunulan teze bak. Bu da onların kültürleri diye diye görmediğimiz hastalık kalmadı. Her şey yenmez sevgili insanlar, vücudumuz her şeyi tolere edebilecek kapasitede değil. Biz bal porsuğu değiliz, yapmayın.
     uzgunsaripapatya_
     Yakında beni de yicekler diye çok korkuyorum amq jdnxjakdje😂
      palmiye
      Mümkünse yemesinler artık birşey. Onların yediği pis pis seyler yüzünden(virüs yarasan çıktı ihtimaline karşı) şuan ne haldeyiz. Eğer benim özgürlük alanıma müdahale varsa onların görüşü ne yerlerse yesinler diyemem.
       eryil
       Eh herkesin görüsü kendine.
        me_out_bye
        Yargılarım. Şeyimde değil. Yenecek çok şey var. Kedi köpek yemek değildir. Güzellik ve insan dostudur. Bir canlıdır dünya misafiridir. Asıl amacı insanlara yem olmak değildir. Diğer bazı hayvanlar bu sisteme uygundur. Yumurta verir süt verir ve ya fazlalıktır dünyaya güzellik katar varlıği ile hemde bundan başkada çok fazla amacı maksadı bulunmamaktadır. Yaşlanıp ölmesine gerek yoktur. Ya diğer hayvanlara ya insanlara gıda olur. En son final olarak böyle katkısını sağlar ve görevini tamamlamış olarak faydalı bir şekilde dünyayı terk eder. (Misal balık) -- Ve ya küçük büyük baş yaşı gelmiş hayvanlar. At deve yenmesinede karşıyım. Onarda binek hayvanidır yiyecek değil. Dünyada yenecek hiç bir şey kalmayincaya kadar (Belki o zmn orasını bilemem) o zamana kadar yenilmemelidir.
         tc-atilla-bayimli
         Sırtı göğe bakan her şeyi yerim Çin atasözü
          papichulopapichulo
          Kulturleri o onu gectim insan yiyen yamyam kabileler var.
           noobzac
           Yaşadığımız durum esasen gayet doğal. Modern toplumun bir açığını gün yüzüne çıkardı. Bu da bizlere tecrübe ve bağışıklık kazandırdı. Sen yemesen, ben yemesem nasıl gelişecek antikorlar?
            eski_bi_tanidik
            Ama pis şeyler yiyorlar
             plazacalisani
             Saçma tabi. Bana göre vahşet ama hindistandaki adama göre de bizim inek yiyor olmamız bir vahşet.
              ladydisko
              ben saçma bulmuyorum evet bir Hintli inek yemiyor ama gidip böcek filanda yemiyorlar. Budizme görede ters düşüyor yedikleri. Budizm gereği insanlara ve diğer canlılara şefkat duymaları gerekiyor yani Budistseniz vejetaryen olmanız gerekiyor en azından bunlar yedikleri köpekleride büyük bir eziyetle öldürüyorlar
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.