17
20.12.2020
Çinlilere Karşı Gelişen Irkçılık
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   yazarcizer
   Bildiğiniz gibi pandemi ile birlikte çinlilere karşı ırkçılık yükselişte. Özellikle dün oyunda takım arkadaşıma ülkesine sorduğum zaman uzun süre çinli olduğunu söylemek istemedi. Her ne kadar biz (çin hükümetinden bağımsız) çinlilere karşı ırkçılık geliştirmesek de arka planda farkında olmadan medya aracılığı ile çinlilere karşı sistematik bir ırkçılık geliştiriyoruz diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
    mevsimlerdensnbahar61
    Yok yahu milletin ne suçu var hepsi yarasalar yüzünden
     djsinemovic
     Irkçılığa tabi karşıyız ama sizde yemeyin işte be abicim bu kaçıncı artık ya..
      tsukyomi
      Yıllardır uyarılıyorlar "bakın uçanı kaçanı yemeyin, insan vücudu alışık değil" diye. İnatla yiyorsalar katlanacaklar. Pangolin ne ya, biz böyle bir hayvan olduğunu bilmiyoruz bunlar tavuk gibi yiyor. Kusura bakmasınlar artık.
       hogwartsmektubugelmeyen
       Valla empati yeteneği tavan yapmış biri olarak bende bile oluştu o durum. Ağzımıza edip bıraktılar çok afedersiniz. Milleti mezara soktular, ekmek teknelerinden ettiler. Psikolojiyi bozdular travmalar yaşattılar. Elalem bir evde kalamıyor diye boşandı. Küçücük çocuklar eğitim alamıyor. Onların kayıp yıllarını kim geri verecek? Evlenemiyor millet. Ya dışarı çıkıp bir kahve bile içemiyoruz. ULAN maskesiz nefes alamıyoruz NEFES! Biz ırkçı olmayalım da kim olsun?
        me_out_bye
        Her b.ku yemesin onlarda.
         nobodyy1
         Çin'i zaten Koronadan önce de sevmiyordum, şimdi fenalaştı hissim.
          camparice
          medya dili önemli, kitleleri etkiler ve peşinden sürükler, daha nötr haberler aktarılmalı
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.