Cinemaximum'un Sonu: Sinema Salonlarının Tek Tek Kapanıyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Konumuz, Türk Sinema Sektörünün Tekeli Cinemaximum'un Batıyor Olması. Her şey patlamış mısır krizi ile başladı. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi isimler bizim Cinemaximum adı ile bildiğimiz film dağıtıcısı Mars Entertainment Group'u boykot etti. Ardından Organize İşler Sazan Sarmalı sinema salonlarında gösterimdeyken Netflix'e satıldı. Kriz alevlendi. Pandemi ve sonrasında yeni normal kuralları ile yaklaşık 8 aydır Cinemaximum'un salonlarını dolduramadığı ve ciddi zarar ettiği konuşuluyor. İşletme fahiş büfe fiyatları ile sıkça eleştiriliyordu, bilet, mısır, cola için kişi başı 100 TL ödemek istemeyen halk pandemi öncesinde çoktan dijital platformlara yönelmişti.
    cinayetvaraga
    Sadece fiyatlardan ibaret değil ki mesele. Piyasada tek olmaları filmlerin dağıtımında da tekelleşip film yapımcılarını zora sokuyordu. iyi oldu, çok güzel oldu. sinema keyfimiz bitecek maalesef. salonda izlemek ayrı bir tattı ama ona da alışırız. Dijital platformlari da iyi takip edin. Netflix de cinemaximum olmak üzere. Kalite düştü, iyice filmlerin dizilerin salı pazarı oldu. umarım amazon prime, disney+, blutv gibi platfirmlar güçlenir ve netflixin belini kırarlar ki bundan biz sebeplenelim.
     mrlawyerkk
     0.33 lt suyu 5 liraya satarak kendi sonunu hazırlamıştır. İnsanların haftasonu çocukları ile sinema keyfi yapamamasına sebep olmuştur. O denli fahiştir. Netflix'in herkesin erişebileceği bir platform olması ve pandemi üzerine tuz biber ekmiştir.
      mehmet_08
      onu 330 ml lik kolayı 11 tl ye satarken düşüncektiniz
       camparice
       cinemaximum gibi bilimum büyük sinema şirketleri de, butik ve köklü sinema salonlarının kapanmasına yol açmıştır (örn Rexx). bu yüzden hakettiğini bulmuş bir kapanmadır
        sedefartuny
        Ortalama bir maaşı olan insanların sinemaya gidemediği bir düzen oluşturmuşlardı ancak bir istihdam yarattıklarını da kabul etmek zorundayız. Umuyorum çalışanlar bu süreci en az mağduriyetle atlatır. Yeni dünya düzeni diye boşuna bağırmıyoruz. Dijitale yatırım yapmaları gerekirdi. Bir kültür olan sinemayı kapitalizmin en iyi çalışan dişlisi haline getirmeleri ne acı.
         peripedia
         Vizyonda kaliteli bir film olmaması da hızlandırdı bu çöküşü bence. En son ne zaman sinemaya gittiğimi hatırlamaya çalıştım bu başlığı görünce ve hatırlayamadım. Pandemi öncesinden bahsediyorum. Kaldı ki pandemi sonrası dahi kimse kendini o kapalı ve havasız salonlara kapatmak istemeyecektir. Dünya değişiyor. Bir aylık dijital platformların ödemesinin neredeyse iki katı sinema salonunda bir film izlemek. Evimizin konforunu dışarıya tercih ediyoruz artık. O yüzden şaşırtmadı.
          detokssuyu
          Böyle olacağı çok aşikardı. Önce vatandaşı karşısına aldı sonra yapımcıları. Her tekelin sonunu böyle olacak. Haksız kazanç kısa vadede sizi mutlu edebilir ancak uzun vadede sonunuzu hazırlar. Nitekim Cinemaximum bunu yaşadı.
           benita
           Nasıl yani IMAX izleyemeyecek miyiz :(
            ladydisko
            avşar filmin sinemaları vardı en iyisi oydu
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.