Çin'in Bütün Dünyadan Özür Dilemesini Beklemek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Arkadaşlar ciddi ciddi Çin Halk Cumhuriyeti'nden özür bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Hayatını kaybeden her ülke vatandaşı için tazminat ödenmesi gerektiğini savunanlar var. Tamam bu virüsü ilk Çin ile birlikte andık ancak kaynağının Çin olup olmadığı henüz kesinleşmiş değil, İtalya yaptığı çalışmalarla kafaları bir hayli karıştırmıştı hatırlarsınız. Çin'de ilk vakanın görüldüğü tarihten çok çok önce İtalya'da birkaç hastada coronavirüs tespit edildi. Bu sefer Çin topu İtalya'ya attı ama kaynağın İtalya olduğu da kesin değil. Trump'la birlikte 'Çin Virüsü' tabiri hayatımıza girmişti, bu tabir de Çin özür dilesin ya da tazminat ödesin iddialarını kuvvetlendirdi. Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim. Çin, Dünyadan özür dilemeli midir?
    peripedia
    E bir zahmet, öyle ya da böyle bu olay Çin'de patlak verdi. Artık biyolojik silah mı, yarasa kaynaklı mı, orasını bilemem ama. Dünyaya karşı sorumlu olduğu çok çok net bence.
     karolunita-
     bunu duyan çin:🖕🏻
      busrawashere
      misafir çocuğunun vazoyu kırdıktan sonra özür dilemesi bi' şeyi değiştiriyor mu amk?
       sedefartuny
       Ne olacak özür dileyince? Hadi öpüşelim barışalım o zaman. Yeme alışkanlıklarından kaynaklı bir durum olsa idi belki tazminat ödemesi söz konusu olabilirdi ama gerçekten İtalya'nın açıklamaları baya karıştırdı durumları. Sorumlu bambaşka bir ülke bile çıkabilir bu saatten sonra.
        mrlawyerkk
        Uluslararası diplomasi de bu özrün karşılığı bizim tahmin ettiğimiz gibi olmayacaktır. Çok farklı ve büyük anlamlara tekabül eder bu özür ve sonu tazminata gider. Yani böyle bir şey yapmaz Çin.
         eski_bi_tanidik
         Ben teşekkür ediyorum 🥰
          nobodyy1
          Tabi ki özür dilemeli. O virüs ilk Çinde bulunduğu için değil, virüsü kontrol edemedikleri için. Hatta virüsü ilk başta gizledikleri için. 2019'a girmeden Corona vardı, ama onlar bekleyip taa ocakta her yeri haberdar edip uyardılar. Suçlu değiller mi şimdi? Neden hemen ilk başta tedbir alıp yurt dışıyla iletişimi kesmediler (seyahat) ??
           gizemino
           Artık özür dileseler ne özür dilemeseler ne. İçimiz çürüdür sayelerinde 💆🏼‍♀️
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.