Çiftçilerin Mahsüllerini Çöpe Dökmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   "Bu gördüğünüz rezalet tam da bugün gerçekleşti. Antalya’nın birçok ilçesinde sebze halleri mahsül alımını durdurdu. Çiftçiler 8-10 liraya satacakları ürünleri 2 liraya zararına satma pahasına hallere götürdü ama sonuç bu! Kendi emeklerini kendi elleriyle çöpe döktüler! Sadece benim ailem bir haftadır satmak için sırada beklediğimiz, zararına topladığımız 1 ton mahsülü çöpe döktü, hala ağaçların başında bekleyen tonlarca mahsül var. Bu insanların emeklerini çöpe döktürenler, üreticiye en ufak bir destek vermeden kapıları, pazarları kapatanlardır Bu mahsüller çöpe dökülürken kaç insan aç peki? Kime destek verdiniz? Nerde devlet müdahalesi? İç piyasadaki bu dengesizliğin, bu aç insanların karşısına çıkmaya utanmayacak mısınız eyy yönetemeyenler!! Fırsatçı Migros (@Migros_Turkiye) sebze halindeki komisyonları arayıp zararına toplanan 2,5 lira satış fiyatı olan biberi 1 liraya verirseniz bilmem kaç ton alacağız pazarlığı yapıyordu. Migros’taki etiket fiyatı ise 13 lira, ONÜÇ LİRA!! Hak yemeye doymamış rezil kepazeler! Siz de hesap vereceksiniz. Hiçbir destekte bulunmadığınız, mahsülünden gelir elde edecekleri dönemde emeğini çöpe döktürdüğünüz üreticiler her şeyin fiyatının kat kat arttığı bu dönemde borçlarını kapatıp üretime nasıl devam edecekler? Bankalar kapımıza dayandığında siz nerede olacaksınız ey yönetemeyenler..." Bu yazılanlar bana ait değil.
   https://twitter.com/pawofthevegan/status/1389300244400193549
   Gözde
   (@pawofthevegan) isimli twitter kullanıcısı yazmış. Yazık gerçekten çok yazık. Giden milli servetimiz. Çiftçiler kızılacak en son kişi.
   https://twitter.com/yoltv/status/1389480904884641794
   https://twitter.com/yoltv/status/1389480904884641794
    visnelikapkek
    Bu haberleri içim acıyarak okuyorum. Bir sürü kişinin emeği göz göre göre çöp oluyor. Fırsatçılar da bir kenarda akbaba gibi bekliyor. Diyecek pek bir şey yok. Yazıklar olsun..
     muzlu-pasta
     Ya yazık günah israf ya ayıptır şu insanlara yapılanlar tarım verimliligi %18 olan bir ülkede ne beklenirdiki zaten gelecek 3 yıl içinde %14,1 olucak tahminlere göre
      sairsel
      Ziyan olan onca emeğe mi yanayım? İsraf olan o kadar mahsüle mi yanayım? Ulan neye yanacağımızı şaşırdık yazıklar olsun be! 😠😠😠
       godisahuman
       Malum sahis İsrail'den domates cekirdegi ithal edecek kadar dustugu icin normal.
        asit
        10 lira masraf edip 1 liraya satamadığın mahsulü atmayıp ne yapacaksın başka ? Sözde tarım ülkesiyiz, çiftçiyi üretimi destekliyoruz ama verdikleri destek masrafın üçte birini karşılamıyor. Tarım işi çoktan bitmişti zaten.
         dostoyeviski
         Ülkede ki insanların çoğu da muhtaç bu çöpe dökülen mahsüle ama gel gör çiftçiye destek veren yok. Ne zaman adam olucaz acaba.
          minemosynes
          Bazıları için günah kavramı olmadığı için böyle oluyor tabi. Provokasyon olduğu o kadar belli ki eminim parasını bile almışlardır. Diyelim ki almadılar insanlık yapın dağıtın bir sürü dua alın. Ama yok her şey şov için.
           dikistutmaz_sabri
           1tl ye marketlere ölü fiyatına satmak yerine seyyar olarak kendisi etrafa satsa yada pazarcı ile anlaşıp piyasadakinin aşağı rakamına ona verseydi biraz olsun faydalı olabilirdi belki böyle çöpe atıp komple zarara girmektense.
            furkanbozkurt
            Yazıktır günahtır ya şu israfa bak
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.