Cezaevlerindeki Pembe Odalar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Dünya'nın pek çok yerinde, cezaevlerinde 'pembe odalar' bulunuyor. Nasıl ki yemek, uyumak ya da boşaltım yapmak bir ihityaçsa, cinsel arzularını gidermek de öyle. Temel ihtiyaçlar arasında aslında. Sadece onsuz ölünmediği için öyle görülmüyor. Pembe oda uygulaması Türkiye'de 7 yıl önce başladı. Ancak Türkiye'de bu durum "ödül" gibi. Aslında bir hak bu. Eğer mahkum, üstün başarılı olur, kendini geliştirir, örnek davranırsa vs. bu hakkı elde edebiliyor. Cezaevlerinde güncel mi bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla 610 adet pembe oda bulunmakta. Hatırlarsanız yıllar önce manşetlerde bir haber vardı: Duvarı delip hamile bıraktı. Kartal'da bir cezaevinde, iki sevgili duvarı delip seks yapmıştı. Bu olayı aydınlatmaya niyetlenenler, duvarda bir delip bulunca, adamın cinsel organının boyu bile ölçülmüştü. Avukat şöyle bir açıklama yapmıştı: Müvekkilinin penisi ereksiyon halinde iken ölçmüşler. Odasında bulunan delikten ilişkinin gerçekleştiğinden şüpheleniyorlarmış. Müvekkilimin penisi deliğin uzunluğundan zannedersem 5 santim uzunmuş. Uzmanlardan bu konuda bilgi istemişler’’ Bir Ak Parti Milletvekili de bu örneği vererek birkaç yıl önce pembe odaların olması gerektiğini şiddetle savundu. Tabii orası her zaman zevk için kullanılmadı. Cinayet de işlendi. Bir adam kendisini ziyaret eden karısı Leyla Avcıyı acımasızca öldürdü o odalardan birinde. Çünkü adam, eşinin kendini aldattığını itiraf ettiğini ve sinirlerine hakim olamadığını gerekçe göstermişti. 7 Hatta "kendimi asmak istedim ama 2 kere ip koptu" filan demişti. İşte durum bu, belki de pembe oda, kadınları biraz daha tehlikeye atan bir intikam odasına dönüşüyordur. Siz ne düşünüyorsunuz? Gereklilik mi değil mi?
    busrawashere
    neden pembe? neden pembe oda deyip de resimde kırmızı oda var?
     imailahorsilahh
     Aklıma "kırmızı oda" dizisi geldi. Duvarı delip sex yapmak da 🤔
      nobodyy1
      Bir ihtiyaç olduğu için dikkate alınması gerek tabi. Şimdi fotoda niye kırmızı renk var?
       nykskaos
       Burada Adalet Bakanlığı suçlu. Ama bıçak verildi diye değil, yeterince psikolog ve sosyal çalışmacı istihdam edilmediği, insanların içeriye girme nedenleriyle yüzleşebileceği kültürel, sanatsal çalışmalar yapılmadığı için. Oysaki bu mahpusa psikolojik değerlendirme yapılsaydı, karısıyla bir araya getirilmezdi. Bıçak meselesi araştırılmalı ama asıl sorun psikososyal destek olmaması.
        cinayetvaraga
        Tartışmalı bir konu. hüküm giyen birinden özgürlüğünü, hayatı alıyorsun. ona zevk verecek olursan askerlikten ne farkı kalır bunun. o da bir nevi esaret ama dışa açık bir esaret. burda ise ceza çekiyorsun. ben bu uygulamanın yersiz olduğunu düşünüyorum.
         me_out_bye
         Dışarıdakiler skşemiyor evlenemiyor parasızlıktan. Bunlar hala SUÇLU MAHKUM lara yaranma derdinde. Cibiliyetinizi beyin hücrelerinizi skym. Yazık kafanıza gtlalesi.oğulları. Gençecik insanlar dertten boğuluyor bebek gibi pırıl pırıl zeka vücut ders ders ders. Para yok manita yok. Bütün varlığınızı skm. Var babam mahkuma ver keyif ver. Ondan sonra canı sıkılan birbirini tehdit etsin doğrasın? Ne olacak ?? Yatar içerde beleş. Skişir beleş. Beyinsiz mahlukatlar. Yönetiminizin aQ. Orası ıslah evidir. Keyif evi DEĞİL. Oradaki insana sıkı kurallar uygulanmalı ki BİR DAHA ORAYA DÜŞMEKTEN ÇEKİNSİN. BEYİNLERİNE SIÇTIĞIMIN BOŞLARI.
          dr.rock
          eğer kadın rıza göstermişse stratejik noktalara panik butonu koyarak düzenlenebilir, destekliyorum. Rehabilitasyona yardımcı olur
           patronicee
           Birbirlerini s*kmellerine engel olacak mı bu? Kızmayın, eşim jandarma benim. Cezaevlerinden iller arası mahkum taşıyorlar zaman zaman. Ne hikayeler, ne olaylar. Ayda 1-2 mahkum kalın bağırsak yırtılmasından dolayı ameliyata alınıyor. Bunlar da bu ülkenin korkunç gerçekleri. Bu tür olayların önünü alabilmek adına verilen ödül, aslında iyi ve vasıflı birey olabilmeleri adına alınmış bir karardır. İçeride suçlular kadar kader mahkumları da var. Kurunun yanında yaşın yandığı bir ülke.
            android_dahaiyi
            duvarı delip seks yapanlar da ne kadar azgınlarmış, şap falan koysalarmış yemeklerine
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.